آغاز اجرای طرح «گوزل تبریزیم» در حوزه فضای سبز تبریز
آغاز اجرای طرح «گوزل تبریزیم» در حوزه فضای سبز تبریز
آرمان تبریز-سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز گفت: مرحله نخست طرح "گوزل تبریزیم" به مدت یک ماه در حوزه فضای سبز از دهم مهرماه تا دهم آبان ماه در سطح شهر تبریز شروع می شود.

آرمان تبریز-سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز گفت: مرحله نخست طرح “گوزل تبریزیم” به مدت یک ماه در حوزه فضای سبز از دهم مهرماه تا دهم آبان ماه در سطح شهر تبریز شروع می شود.

به گزارش خبرنگار ما، مسعود برزگر جلالی با ذکر این خبر، خاطر نشان کرد: این طرح در مناطق دهگانه شهرداری تبریز و مجموعه ائل گلی آغاز و تا دهم آبانماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

برزگر جلالی هدف از اجرای این طرح را رفع برخی نواقص باقی مانده از ماههای قبل در حوزه فضای سبز به منظور خواب بهتر و با کیفی تر درختان سطح شهر در اواخر پاییز و ایجاد زمینه بهتر رویش درختان در آغاز سال جدید عنوان کرد.

او با اشاره به برخی آیتم های اجرایی این طرح یادآور شد: حذف شاخه های خشک درختان، آزاد سازی طوقه درختان از موانع بتنی و کف پوشها و آسفالت، کندکوب و هوادهی پای درختان، کوددهی و تغذیه و تقویت درختان، پاکسازی ردیف کاریها و طوقه بوته ها، ترمیم چمنکاری های از بین رفته، حذف تنه جوش و پاجوش درختان، رفع نواقص روشنایی پارکها و تامین آب کافی برای درختان و همزمان کاشت ۵۰ اصله درخت پهن برگ در نقاط مشخص سطح شهر از جمله مواردی خواهند بود که طی این طرح انجام می گیرند.

طرح “گوزل تبریزیم” با بررسی های علمی و کارشناسی و در مقاطع زمانی و فازهای مختلف و بمنظور ارتقا کمیت و کیفیت فضای سبز کلانشهر تبریز اجرا خواهد شد.

  • منبع خبر : سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز خبر داد: