گشایش هفدمین نمایشگاه کتاب تبریز از ۲۹ مهر
گشایش هفدمین نمایشگاه کتاب تبریز از ۲۹ مهر
آرمان تبریز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی زمان برگزاری هفدهمین‌نمایشگاه کتاب تبریز را 29 مهر تا 4 آبان اعلام کرد و گفت: نمایشگاه مطبوعات استان و رسانه‌های دیجیتال نیز همزمان با این نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

آرمان تبریز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی زمان برگزاری هفدهمین‌نمایشگاه کتاب تبریز را ۲۹ مهر تا ۴ آبان اعلام کرد و گفت: نمایشگاه مطبوعات استان و رسانه‌های دیجیتال نیز همزمان با این نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش آرمان تبریز،محمد محمدپور در جلسه ستاد برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز اظهار داشت: نمایشگاه کتاب تبریز را در میان صدها برنامه فرهنگی و هنری اجرا شده در سطح استان و منطقه می‌توان شاخص‌ترین و پرمخاطب‌ترین رویداد عنوان کرد.

وی افزود: علیرغم تنگناهای اعتباری و منابع تخصیص یافته،‌ این رویداد هر سال بهتر و گسترده‌تر و تاثیرگذارتر از سال پیش برگزار می‌شود و دلیل این مدعا، استقبال گسترده مردم و فروش هشت و نیم میلیاردی کتاب در نمایشگاه سال پیش بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: در ایامی که نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تبریز برگزار می‌شود، علاقمندان به کتاب و کتابخوانی از استان های مختلف و حتی کشورهای مجاور به این نمایشگاه مراجعه می‌کنند و به عبارتی تبریز به کانون مبادلات فرهنگی منطقه تبدیل می‌شود.

محمدپور،‌ نمایشگاه کتاب را نقطه‌ِ عطفی در ارتباط با جریان نشر عنوان کرد و گفت: در طول برگزاری این نمایشگاه فضای رقابتی مثبت و سازنده‌ای در حوزه‌ی نشر ایجاد می‌شود و شاید به جرات بتوان گفت اگر این نمایشگاه نباشد حوزه‌ نشر در عرصه‌ ی کیفی شاهد تحرک چندانی نخواهد بود.

وی همچنین به جریان اقتصادی ایجاد شده در حوزه‌ فرهنگ و دیگر حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی در استان همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز اشاره کرد و گفت: بخش‌های مختلفی چون صنعت هتلداری، حمل و نقل،‌ پست، و ده‌ها حوزه‌ دیگر از برگزاری نمایشگاه کتاب و رونق اقتصادی ایجاد شده منتفع می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مسیر توسعه کشور در تمام ابعاد از مسیر مطالعه و آگاهی‌اندوزی می‌گذرد و این خود نشانگر اهمیت برگزاری نمایشگاه کتاب است.

محمد محمدپور با بیان اینکه نمایشگاه کتاب تبریز بزرگترین رویداد فرهنگی شمال غرب کشور است، افزود: بخش‌های جنبی مختلفی برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اقدامات مختلفی برای تقویت کتاب‌خوانی و مطالعه در استان انجام شده است که نمایشگاه کتاب یکی از مهم‌ترین آنهاست.

محمدپور تصریح کرد: این نمایشگاه با هدف دسترسی سهل و کم‌هزینه مردم به تازه‌های نشر و رقابت سالم ناشران استانی، کشوری و بین‌المللی برگزار می‌شود و امسال سعی ما بر این خواهد بود که هم ناشران آخرین آثار تولید شده خود را به نمایشگاه بیاورند و هم ناشران خارجی به روزترین آثار خود را ارائه کنند.

وی تصریح کرد: در شانزدهمین دوره از برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز ١٨ میلیارد ریال بن کتاب با ٢٠ درصد تخفیف ارائه شد که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود و امسال نیز سعی خواهیم کرد این رقم را افزایش دهیم.

وی با تاکید بر لزوم تمهید زیرساخت های برگزاری نمایشگاه کتاب، افزود: ایجاد زمینه برای حضور مردم و بخش خصوصی موجب رونق این نمایشگاه خواهد شد.

محمدپور تصریح کرد: این نمایشگاه به یک پدیده‌ای اثرگذار تبدیل شده و از مهمترین فعالیت فرهنگی شمالغرب محسوب می‌شود و مطالبه اهالی فرهنگ و هنر در منطقه نیز هست.

گفتنی است، هفدهمین نمایشگاه کتاب تبریز از ۲۹ مهر تا ۴ آبان‌ ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار خواهد شد.