دوهزارو ۸۷۵ هنرجوی صنایع دستی در آذربایجان‌ شرقی مهارت دیدند
دوهزارو ۸۷۵ هنرجوی صنایع دستی در آذربایجان‌ شرقی مهارت دیدند
آرمان تبریز: مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از آموزش و کسب مهارت دوهزارو 875 هنرجو در ۲۴ رشته صنایع دستی استان در یک سال گذشته خبر داد.

آرمان تبریز: مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از آموزش و کسب مهارت دوهزارو ۸۷۵ هنرجو در ۲۴ رشته صنایع دستی استان در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش آرمان تبریز به نقل از ایرنا، مرتضی آبدار روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت آموزش در توسعه و ترویج صنایع دستی، افزود: یکی از اجزای مهم صنایع دستی و سنتی، نیروی انسانی است که برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی برای منابع انسانی در این حوزه می‌تواند نقش مؤثری در شناخت و درک بهتر آن و ارتقای سطح ارائه و صادرات صنایع دستی را به‌دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به برگزاری۲۴ عنوان دوره آموزشی طی یک سال گذشته توسط معاونت صنایع دستی استان در شهرها و روستاها، اظهار کرد: هدف از برگزاری این دوره‌ها ارائه راهکارهای عملی برای افزایش کیفیت تولیدات، آشنایی با اصول مهارت‌های فردی، احیای صنایع دستی و سنتی مناطق عشایری استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه طی دوره های آموزشی در ۱۴۴ روستای استان، هزارو ۵۸۶ نفر تحت آموزش قرار گرفته اند، ادامه داد: براساس برنامه های آموزشی این اداره کل، در ۲۱ شهرستان نیز هزارو ۲۸۹ نفر در دوره های آموزشی شرکت کرده اند که در مجموع شاهد شرکت دوهزارو ۸۷۵ نفر در دوره های آموزشی استان بوده ایم.

آبدار اظهار امیدواری کرد: با برگزاری طرح های آموزشی آتی، منابع انسانی شاغل در حوزه صنایع دستی هرچه بیشتر با مفاهیم و مبانی صنایع دستی، روش های ارتقای کیفیت تولیدات، نحوه صادرات محصولات آشنا کرده و از این طریق بتوانیم گام مؤثری در رونق و توسعه صنایع دستی استان برداریم.