ورزقان درآینده ی نزدیک جزو شهرستان های توسعه یافته استان خواهد بود
ورزقان درآینده ی نزدیک جزو شهرستان های توسعه یافته استان خواهد بود
آرمان تبریز-دکتررضا علیزاده نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان-خاروانا در مجلس شورای اسلامی؛در نشست خبری گفت؛ورزقان جز شهرستان های محروم کشور می باشد ولی با اتفاقاتی که در چند سال اخیر افتاده، در آینده ی نزدیک جزو شهرستان های توسعه یافته استان تبدیل خواهد شد.

آرمان تبریز-دکتر رضا علیزاده نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان-خاروانا در مجلس شورای اسلامی؛در نشست خبری گفت؛ورزقان جزشهرستان های محروم کشور می باشد ولی با اتفاقاتی که در چند سال اخیر افتاده، در آینده ی نزدیک جزو شهرستان های توسعه یافته استان تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما، وی افزود: با اکتشافات جدید در معدن مس سونگون ذخیره این معدن به بیش از یک میلیارد تن رسیده است و می رود که این معدن به قطب اول مس کشور تبدیل شود.

طرح های توسعه مس سونگون در حال اجرا هست که در این جهت کارخانه آهک در اهر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیز پالایشگاه سونگون هم به زودی به پیمانکار داده می شود.

مسئله کارخانه ذوب بطور کامل حل شده و احداث این کارخانه بزودی اجرایی می شود.

پیشرفت فیزیکی قطعات ۳ و ۴ بزرگراه خواجه – ورزقان بالای ۹۵ درصد است که انتظار می رود تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری می رسد.

۶۰ میلیارد تومان به قسمت داخل شهر در قطعه ۵ بزرگراه خواجه ورزقان تخصیص داده شده که مقرر شده این قسمت با حفظ زیباسازی شهر احداث گردد.

بزرگترین مجتمع گلخانه ای کشور در خاروانا احداث خواهد شد؛ چرا که در منطقه ای که قرار هست این مجتمع احداث گردد زیرساخت های آب و گاز و زمین آماده است.

۷۰۰۰ نفر در این ۱۰۰۰ هکتار مجتمع گلخانه ای که قرار هست در خاروانا احداث شود استخدام می شوند.

در یک هفته آینده عملیات اجرایی آبرسانی به روستاهای ورزقان و شهر ورزقان (مجتمع ستارخان ۲) شروع می شود و در ۱/۵ الی ۲ سال آینده منطقه ورزقان از آب شرب سالم بهره مند خواهد شد

در استخدام های جدید مجتمع مس سونگون از نفرات جذب شده تعهد گرفته شده که این مجتمع به خارج از شهرستان ورزقان سرویس ایاب ذهاب ارایه ندهد.

بودجه ای را که در سال ۹۷ به نمایندگان مجلس اختصاص داده شده بود به احداث پیاده راه گردشگری قلعه جوشین به قلعه بابک تخصیص داده ام. اگر این مسیر گردشگری به درستی مطالعه ، احداث و بهره برداری گردد مانند این خواهد بود که چند چاه نفت را کشف کرده ایم، چرا که ثابت شده است درآمد گردشگری بیش از چاه نفت و معادن مس است.

ضرری که معدن اندریان به منطقه می رساند بیشتر از آن است که فکر آن را می کنیم.

در آزمون استخدامی جدید سونگون در احداث قطعه ۵ بزرگراه خواجه ورزقان هیچ دخالتی نداشته ام.

در انتخابات مجلس یازدهم هم شرکت خواهم کرد.