حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس باید در جامعه نهادینه شود
حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس باید در جامعه نهادینه شود
آرمان تبریز-مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: استنباط ما این هست که حذف واژه شهید از تابلو ها و معابر یک کار ساماندهی شده نیست ودر سنوات گذشته نیز از این اتفاقات تلخ رخ داده بود که با عکس العمل مردم و مسولان مواجه گردید و در کمترین زمان اصلاح شد.

آرمان تبریز-مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: استنباط ما این هست که حذف واژه شهید از تابلو ها و معابر یک کار ساماندهی شده نیست و در سنوات گذشته نیز از این اتفاقات تلخ رخ داده بود که با عکس العمل مردم و مسولان مواجه گردید و در کمترین زمان اصلاح شد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز، سردار سرتیپ دوم اصغر عباسقلی‌زاده درکنفرانس خبری خود با خبرنگاران افزود:نهادینه کردن حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دربین تمام اقشار از مهمترین موضوعاتی هست که در عصر کنونی باید پر رنگ تر گرددو به نسل های آینده انتقال یابد .

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس یادآورشد: ریاست ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس به عهده استانداری و دبیرکلی آن نیز به عهده ما می باشد و فرآیند برنامه‌هایی که تمام ادارات، نهادها و نیروهای مسلح تعیین شده بود توسط استانداری به سازمان‌ها ذی ربط  ابلاغ گردیده است.

 این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد؛ امسال  گرامیداشت هفته دفاع مقدس با شعار محوری “ما پیروزیم” آغاز خواهد شد.

وی عنوان کرد؛در ایام این هفته ضمن برگزاری رژه تمام نیروهای مسلح در کمربندی میانی تبریز، افتتاح نمایشگاه هفته دفاع مقدس در شمیم پایداری ، برنامه‌های خاطره گویی برای سربازان در سالن مرکز فرهنگی، تقدیر از کارآفرینان فعال و فعالیت‌های سپاه در رابطه با تولید ملی، دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز ، شب.خاطره با حضور نیروهای مسلح با محوریت ارتش قهرمان،از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس خواهد بود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی افزود: همچنین برنامه‌های متعددی با موضوع بصیرت و دشمن‌شناسی، غبارروبی مزارشهدا ، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان ، تقدیر از ایثارگران، برنامه شب خاطره برای نیروهای انتظامی، سخنرانی یکی ازفرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در نماز جمعه ، دیدار پیشکسوتان با استاندار آذربایجان‌شرقی، هم از برنامه های تدوین شده این هفته می باشد.

سردارعباسقلی‌زاده در پاسخ به سوال علل طولانی شدن پروژه موزه دفاع مقدس اظهار داشت ؛ با پیگیرهای بعمل آمده شهرداری تبریز قول‌ه مساعد برای تکمیل  و راه اندازی موزه دفاع مقدس داده و انتظار می رود در اسرع وقت این پروژه اتمام یابد .

وی در ادامه خبر از رزمایش عملیات محدود داد و افزود؛: در طول هفته دفاع مقدس یک رزمایش عملیاتی به صورت محدود به عنوان یادآوری از رشادت های سپاه عاشورا ورزمندگاندفاع مقدس برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد ، در ارتباط با حذف نام شهدا از تابلوها در بخی از منطق شهر اقداماتی شده و عاملان آن نیز توسط شهرداری شناسایی گردید و ما منتظر برخورد با آنها هستیم.

مدیرکل بنیادحفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی در پایان یادآور شد ؛استان آذربایجانشرقی حدود ده هزار شهید دارد اما ما فقط تنها ۳۰۰ جلد کتاب توانسته ایم چاپ کنیم که باید بیش از این در این خصوص  کار فرهنگی صورت گیرید .