صادرات بیش از ۱۶۰۰ تن تخم مرغ خوراکی از استان آذربایجان شرقی
صادرات بیش از ۱۶۰۰ تن تخم مرغ خوراکی از استان آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-مديركل دامپزشكي آذربايجان شرقي گفت: بيش از 1600 تن تخم مرغ خوراكي با نظارتهاي دقیق اداره كل دامپزشكي استان به كشورهاي عراق و عمان صادر شده است.

آرمان تبریز-مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۱۶۰۰ تن تخم مرغ خوراکی با نظارتهای دقیق اداره کل دامپزشکی استان به کشورهای عراق و عمان صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ما ؛دکتر امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی استان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۳۹۸ که سال رونق تولید نامگذاری شده است و در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی ، از خرداد ماه سالجاری و با آغاز روند صادرات تخم مرغ خوراکی تا پایان مرداد ماه یک میلیون و ششصد و ۴۸ هزار و پانصد کیلوگرم تخم مرغ خوراکی از واحدهای مجاز بسته بندی و تحت نظارت اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی پس از انجام آزمایشات لازم، امورات مربوطه و نظارتهای بهداشتی، به مقصد کشورهای عراق و عمان صادر شده است.

وی افزود: این مقدار صادرات با صدور ۷۷ فقره گواهی بهداشتی صادر شده توسط اداره قرنطینه و امنیت زیستی این اداره کل صورت پذیرفته است.

مدیرکل دامپزشکی استان اظهار داشت: این مقدار تخم مرغ خوراکی از طریق گمرکات استانهای آذربایجان شرقی، خوزستان، کردستان و هرمزگان صادر می گردد.

دکتر بهداد خاطر نشان کرد: شش شرکت و واحد بسته بندی تخم مرغ در استان که دارای پروانه بهداشتی از اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی هستند و نسبت به اخذ مجوز و تائیدیه اتحادیه مرغ تخمگذار میهن اقدام نموده اند، در زمینه صادرات تخم مرغ خوراکی فعالیت دارند.