راه اندازی سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی در آذربایجان شرقی
راه اندازی سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز- معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي از راه اندازي سامانه بازارگاه نهاده هاي کشاورزي در استان خبرداد.

آرمان تبریز- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از راه اندازی سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی در استان خبرداد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ مهندس حبیب شریفیان در اولین جلسه کارگروه استانی تسهیل و تسریع در توزیع نهاده با بیان اینکه کد و پسورد ورود به سامانه در اختیار تولید کنندگان واقعی قرار خواهد گرفت گفت: با راه اندازی این سامانه مرغداران، دامداران و کارخانجات تولید خوارک دام و طیور، بدون واسطه از تولید کننده واقعی خریداری می کنند و خرید و فروش به صورت شفاف صورت می گیرد و از این طریق خرید و فروش نهاده های دامی با قیمت مصوب به صورت کنترل شده تحت پوشش بانک کشاورزی انجام می شود.
وی با بیان اینکه بازار کنجاله سویا به ثبات رسیده و در خصوص تامین این نهاده نه تنها مشکلی در کشور و استان نداریم بلکه مازاد بر نیاز تولید کنندگان استان هم در انبارها ذخیره کرده ایم تصریح کرد: باید مرغداران، دامداران و کارخانجات خوراک دام و طیور در این سامانه ثبت نام کنند و بعد از تائید و دریافت کد و پسورد از سوی معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان نسبت به خرید کنجاله سویای مورد نیاز خود اقدام کنند.
مهندس شریفیان با بیان اینکه کلیه مسئولیت های مربوط به خرید و فروش کنجاله سویا بر عهده کاربر خواهد بود افزود: هدف از ایجاد این سامانه تحویل نهاده های دام و طیور به تولید کنندگان واقعی و جلو گیری از ورود دلالان و واسطه ها به این عرصه است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه در حال حاضر سهمیه بندی توزیع کنجاله سویا در استان نداریم و به صورت آزاد تولیدکنندگان می توانند کنجاله سویای مورد نیاز خود را تامین کنند ادامه داد: حمل هر نوع نهاده و فرآورده دامی مستلزم دریافت گواهی بهداشتی از سوی دامپزشکی است .
وی افزود: باید مصرف کنندگان نهاده های دام وطیور حداکثر دریک هفته، وصول محموله خود را ضمن تایید در سامانه انبارها به دامپزشکی نیزاطلاع دهند تا بعنوان کالای قاچاق ازسوی دستگاه های نظارتی مورد پیگیری قرار نگیرند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان افزود: تولید کنندگان برای ثبت نام می توانند به سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی به آدرس www.sps.bki.ir مراجعه فرمایند.