بازار لوازم یدکی خودرو رها شده است
بازار لوازم یدکی خودرو رها شده است
آرمان تبریز-عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است بازار لوازم یدکی کاملا رها شده و ستاد تنظیم بازار هیچ عکس العملی نسبت به گرانی کالاها ندارد.

آرمان تبریز-عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است بازار لوازم یدکی کاملا رها شده و ستاد تنظیم بازار هیچ عکس العملی نسبت به گرانی کالاها ندارد.
محمدحسین فرهنگی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره گرانی لوازم یدکی، گفت: بازار کاملا به حال خود رها شده و ستاد تنظیم بازار هیچ عکس العملی نسبت به گرانی کالاها نداشته و می‌توان ادعا کرد وجود خارجی ندارد.

باید با اقدامات سنجیده و حساب شده بازار را مدیریت کرد و از سوءاستفاده دلالان جلوگیری کرد به طور مثال باید با فروشنده‌ای که کالای ارزان قیمت خریداری کرده اما در شرایط کنونی لوازم یدکی را با قیمت‌های گزاف به بازار عرضه می‌کند، برخورد شود

ضرورت برخورد با محتکران لوازم یدکی

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: باید با اقدامات سنجیده و حساب شده بازار را مدیریت کرد و از سوءاستفاده دلالان جلوگیری کرد به طور مثال باید با فروشنده‌ای که کالای ارزان قیمت خریداری کرده اما در شرایط کنونی لوازم یدکی را با قیمت‌های گزاف به بازار عرضه می‌کند، برخورد شود.

وی با اشاره به مشکلات تولیدکننده درشرایط تحریمی، اظهار کرد: مصرف کننده نیز باید به واقعیت های جامعه توجه کند چراکه در حال حاضر سرمایه در گردش تولیدکنندگان کاهش پیدا کرده بنابراین تولیدکننده نمی‌تواند کالای خود را به با بهایی کمتر از قیمت تمام شده به فروش رساند چراکه ورشکسته شده و عرضه کالا به بازار کاملا متوقف می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: نمی‌توان از تولیدکننده انتظار داشت، محصولات خود را کمتر از قیمت تمام شده در بازار عرضه کند.

افزایش قیمت لوازم یدکی باید متناسب با ارزبری آن باشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افزایش قیمت لوازم یدکی باید متناسب با ارزبری آن و شرایط جامعه باشد در غیر این صورت دستگاه‌های مسئول با متخلفان و گران‌فروشان برخورد شود.