بستری بیش از ۴۱ هزار نفر در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز
بستری بیش از ۴۱ هزار نفر در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز
آرمان تبریز-رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت: در یک سال گذشته بالغ بر 41 هزار و 350 نفر در بخشهای مختلف بستری این مرکز بستری و خدمات درمانی تشخیصی دریافت کرده اند.

آرمان تبریز-رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۴۱ هزار و ۳۵۰ نفر در بخشهای مختلف بستری این مرکز بستری و خدمات درمانی تشخیصی دریافت کرده اند.
به گزارش خبرنگار ما ،دکتر محمد علیزاده رئیس مرکز اموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز اظهار داشت: با توجه به اینکه این مرکز ، آموزشی و درمانی و مرکز جنرال شمالغرب کشور است از این رو تعداد مراجعین به این مرکز رو به افزایش بوده و همکاران بخش درمان همواره سعی در اترتقاء سطح کیفی خدمات درمانی داشسته و یکی از الویتهای اصلی این مرکز نیز رضایتمندی مراجعین است.
علیزاده افزود: روزانه به طور متوسط بالغ بر ۸۰ عمل جراحی در این مرکز به صورت شبانه روزی انجام می شود در یکسال گذشته بیش از ۲۶هزار و ۲۰۰ مورد عمل جراحی در این مرکز درحال انجام شده است.
رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز،ادامه داد: علاوه بر بیماران بستری در بخش ها نزدیک به یک صد و ۱۲ هزار نفر نیز در بخش اورژانس این مرکز پذیرش و خدمات درمانی تشخیصی دریافت نموده اند.

۳۳ هزار نفر پذیرش دیالیز
محمد علیزاده در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: وجود درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی در این مرکز افزایش مراجعین به درمان را موجب شده و این مرکز با دارا بودن ۳۳ درمانگاه تخصصی وفوق تخصصی بالغ بر یک صد و ۱۶ هزارو ۵۰۰ نفر را در تخصص های مختلف پذیرش کرده است.
وی با اشاره به افزایش وتوسعه خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی در این مرکز گفت: تعداد ۷۵ هزارو۶۰۰ نفر رادیولوژی،یکصدو ۵ هزارنفر سونوگرافی،۸۶ هزار نفر سی تی اسکن،۱۶ هزار نفر پاتولوژی و ۱۰ هزارو ۳۰۰ نفر در بخش ام آر آی پذیرش و خدمات درمانی دریافت کرده اند.

میانگین بیش از ۹۰ درصدی اشغال تخت

رئیس مرکز اموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز افزود: بر اساس آماری که همکاران واحد آمار در یک سال گذشته ثبت کرده اند میانگین درصد اشغال تخت بیش از ۹۰ درصد می باشد و این یعنی اینکه در بعضی از زمانها درصد اشغال تخت بیش از صد درصد نیز می باشد و به ناچار در بعضی از اوقات پذیرش بیماران دچار مشکل می شود.
وی با تاکید برضرورت دیالیز و افزایش بیماران دیالیزی و کنترل فشار خون و بیماری های کلیوی گفت: این مرکز با دارا بودن بیش از ۱۲۲ تخت پیشرفته دستگاه دیالیز به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین مرکز دیالیز شمالغرب کشور بوده و در یکسال گذشته بالغ بر ۳۳ هزار نفر در این مرکز از خدمات دیالیزی رایگاه بهره مند شده اند.
این گزارش می افزاید،مرکزآموزشی ودرمانی امام رضا (ع) تبریز با ۸۰۰ تخت مصوب و بخشهایی همچون استروک ، آی سی یو های تخصصی و بخشهای تخصصی بستری به عنوان بزرگترین مرکز درمانی جنرال شمالغرب کشور در سال ۸۴ به بهره برداری رسیده است.