آغاز عملیات تعریض و بهسازی جاده و ابنیه های فنی هشترود دامناب
آغاز عملیات تعریض و بهسازی جاده و ابنیه های فنی هشترود دامناب
آرمان تبریز _آخوندزاده رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هشترود از آغاز مجدد عملیات تعریض و بهسازی جاده و ابنیه های فنی محور هشترود دامناب خبر داد .


به گزارش آرمان تبریز از هشترود ؛ این پروژه که در سال قبل میبایست به اتمام می رسید متاسفانه به علت نارسائی های متعدد از طرف پیمانکار به صورت ناقص اجرا گردید و با دخالت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هشترود و اعتراض به حق اهالی ، این پروژه متوقف و پیمانکار مربوطه ماده ۴۸ گردید .
خوشبختانه امسال با دستور دکتر علیزاده مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و با پیگیریهای دکتر شهسواری نماینده محترم مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی ، دکتر قشلاقی فرماندار محترم هشترود این پروژه ، با همکاری اداره ماشین آلات راهداری استان و راهداری آزاد راه پیامبر اعظم در جهت تامین ماشین آلات راهسازی ، به صورت امانی به اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هشترود محول و از تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ این عملیات بصورت رسمی و با شتاب و قدرت بیشتر مجددا استارت خورد.

آخوندزاده گفت : این پروژه به طول ۵ کیلومتر با اجرای تعریض و بهسازی جاده موجود ، تعریض یک دستگاه پل یک دهانه ۸ متری ، ۲ دستگاه پل یک دهانه دو متری و ۶ پل لوله ای و همچنین اجرای قرنیز ۵ دستگاه پل تعریض شده از سال قبل با فعالیت ۱۲ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری و ۲۰ نفر پرسنل راهدار با اعتباری بالغ بر۱۷۰ میلیارد ریال در حال اجرا میباشد.

آخوندزاده گزارش داد ، بعد از اتمام پروژه تعریض و بهسازی ، با تخصیص اعتبارات لازم جاده مذکور آسفالت ریزی خواهد شد .
همچنین در اجرای این پروژه سه نقطه حادثه خیز با افزایش میدان دید و ترانشه برداری ، اصلاح قوس های قائم ، خاکریزی نقاط پرتگاهی و اصلاح پیچ های تند و حذف نقاط مستعد حادثه ، آزادسازی حرائم راه با شانه سازی مجدد اصلاح خواهد شد تا خطر تصادفات برای کاربران جاده ای کاهش یافته و در آینده شاهد تصادفات ناگوار در این محور پر ترافیک نباشیم .
آخوندزاده گفت : با توجه به عملیات تعریض و بهسازی محور و فعالیت ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری از همشهریان عزیز خواهشمندیم تا اطلاع ثانوی و تا پایان پروژه مذکور با رعایت نکات ایمنی ، رعایت سرعت مطمئنه ، عدم سبقت غیر مجاز در محور تردد نمایند تا شاهد حوادث ناگوار احتمالی نباشیم.
رئیس اداره راهداری شهرستان در آخر از اهالی محترم به خاطر تاخیر پیش آمده در اجرای پروژه عذرخواهی و قول مساعد داد در اسرع وقت پروژه به سرانجام برسد و از صبر و شکیبایی اهالی شریف منطقه در جهت خدمات دهی مناسب تقدیر و قدردانی کرد.

  • نویسنده : اسماعیل رحیمی