مهمترین مطالبه استان، موفق شدن دکتر پزشکیان و عمل به وعده‌ها است
مهمترین مطالبه استان، موفق شدن دکتر پزشکیان و عمل به وعده‌ها است
آرمان تبریز، رئیس جبهه اصلاحات آذربایجان شرقی گفت: مهمترین مطالبه استان، موفق شدن دکتر پزشکیان و عمل به وعده‌هاست تا مردم آذربایجان از انتخاب خود سربلند شوند ضمن آنکه انتظار ایجاد تحرک اساسی در اقتصاد این خطه هم خواست دیگر استان است.

به گزارش آرمان تبریز، سعید پورشریفی  در گفتگو با خبرنگاران با بیان این‌که مطالبات مردم استان جمع بندی شده است، افزود: یکی از مطالبات استان که به دکتر پزشکیان نیز منتقل شده است، حضور فردی از خطه آذربایجان در کابینه دولت است. مهمترین مطالبه استان هم موفق شدن دکتر پزشکیان و عمل به وعده‌هاست تا مردم آذربایجان از انتخاب خود سربلند شوند ضمن آنکه انتظار ایجاد تحرک اساسی در اقتصاد این خطه هم خواست دیگر استان است.

وی با اشاره به پیروزی دکتر پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: شعار دکتر پزشکیان «ایران برای همه ایرانیان است» چه آنهایی که رای دادند و چه آنهایی که رای ندادند.

وی افزود: با وحدت و شادی بسوی ایرانی توسعه یافته حرکت خواهیم کرد و هیچ جناحی حذف نخواهد شد.

رئیس جبهه اصلاحات آذربایجان شرقی افزود: همه در سازندگی مشارکت خواهند داشت.

پورشریفی افزود: طلیعه روزگاری خوش برای ایرانیان دیده می‌شود و همگی با وحدت و همدلی به سوی ایرانی حرکت می کنیم که در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گیرد.

وی با اشاره به این که هرگز فکر نمی کردیم دیگر شاهد وحد و وفاق ملی در کشور باشیم گفت: امروز هیچ جناحی در عرصه سیاسی کشور قابل حذف نیست و همه در امور مختلف حضور دارند و در سازندگی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور شرکت می‌کنند. خدا را شاکر هستیم که چنین روزی را بعد از دوم خردادماه شاهدیم که باعث وحدت و اتحاد ملی می‌شود.

پورشریفی در خصوص حمایت از حضور جوانان در فعالیت‌های سیاسی، گفت: جوانان حرکت دهنده هستند زیرا انگیزه دارند و آلوده پول و مقام نشده اند. قشر جوان بسیار قابل احترام هستند و جبهه اصلاحات استان بر جذب و حمایت از آن‌ها تاکید دارد.

وی ادامه داد: مدتی است که جوانان چندان علاقه‌ای به فعالیت‌های سیاسی و حزبی دارای هزینه ندارند ولی امیدواریم این فعالیت‌ها از امروز رونق یابد.

وی تاکید کرد: جبهه اصلاحات با تمامی محدودیت‌هایی که تا امروز وجود داشته، همچنان روی کار بوده و پرچم آن در کشور تحرک ایجاد کرده است. چشم انداز این جبهه برای کشور مشخص و تعریف شده و مبنای آن توسعه و آزادی است که در بیانیه ۱۵ ماده‌ای حجت الاسلام سیدمحمد خاتمی نیز تصریح شده اما گفتمان این جبهه می‌تواند تغییر یابد.

وی با بیان این‌که مطالبات مردم استان جمع بندی شده است، افزود: یکی از مطالبات استان که به دکتر پزشکیان نیز منتقل شده است، حضور فردی از خطه آذربایجان در کابینه دولت است. مهمترین مطالبه استان هم موفق شدن دکتر پزشکیان و عمل به وعده‌هاست تا مردم آذربایجان از انتخاب خود سربلند شوند ضمن آنکه انتظار ایجاد تحرک اساسی در اقتصاد این خطه هم خواست دیگر استان است.

رئیس جبهه اصلاحات آذربایجان شرقی ادامه داد: چالش‌های سنگینی مقابل دکتر پزشکیان قرار دارد و شرایط سخت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بین المللی کنونی کشور کمک‌های هدفدار مردم را می‌طلبد.

بیش از ۸۵درصد آرای استان برای دکتر پزشکیان بود

رئیس ستاد انتخاباتی جبهه اصلاحات آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: تا زمان تایید صلاحیت دکتر پزشکیان بنا بر قوانین تبلیغاتی ستاد انتخاباتی تشکیل نشد از اینرو در ساماندهی ستادها در استان با کمبود وقت مواجه شدیم بنابراین ستاد استانی و شهرستان‌های جبهه اصلاحات نیز همراه با سایر استان‌ها دیر آغاز به کار کرد و فرصت محدودی داشتیم.

حسن پورعظیم با بیان این‌که زحمت بسیاری بر دوش شهرستان‌ها و جامعه روستایی بود و آرای قابل توجهی از این مناطق برای دکتر پزشکیان اخذ شد، افزود: پیش بینی آن بود که مشارکت در دور نخست پایین باشد ولی در مرحله دوم انتخابات و در فاصله یک هفته از دور نخست مشارکت ۴۴ درصدی استان با کمک مردم به ۶۲ درصد رسید که معادل ۶۰۰ هزار رای افزایش یافت و تقریبا همه به مجموع آرای دکتر پزشکیان اضافه شد.

وی با بیان این‌که بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار رای در استان (بیش از ۸۵درصد آرای استان) برای دکتر پزشکیان بود، ادامه داد: آذربایجان شرقی پشت دکتر پزشکیان ایستاد و در سایر استان‌ها نیز رای قابل توجهی به سمت رئیس جمهور منتخب سرازیر شد.

عظیم زاده گفت: به ترتیب بیشترین درصد آرای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان برای دکتر پزشکیان بود.

 یکی از گفتمان‌های مهم دکتر پزشکیان، توسعه عدالت و رفع تبعیض‌هاست

وی با بیان این‌که خاستگاه اصلاح طلبی در تاریخ ایران خطه آذربایجان است، اظهار کرد: انتخابات دوم خردادماه ۱۳۷۶ بیشترین رای خاتمی در این خطه ثبت شد. سال ۱۳۹۲ نیز ۴۰۰ هزار رای تبریز برای روحانی بود.

وی در خصوص وضعیت آرای پزشکیان در استان‌های یزد و اصفهان که پایین تر از جلیلی بود، گفت: مشارکت مردم اصفهان حتی در مرحله دوم زیر ۵۰ درصد بود که اگر درصد بالا می‌رفت، درصد رای پزشکیان از جلیلی سبقت می‌گرفت.

رئیس ستاد انتخاباتی جبهه اصلاحات آذربایجان شرقی در خصوص حضور جوانان در عرصه‌های سیاسی، افزود: باید اعتراف کرد که جوانان را درک نمی کنیم و زبان آنان را نمی دانیم از اینرو احزاب باید به جوانان نزدیک شوند و بدین منظور این از این قشر و نیز بانوان استان برای همکاری با احزاب دعوت می‌کنیم. تقویت احزاب نیز یکی از مطالبات ما از منتخب مردم است.

وی در خصوص رویکردهای پزشکیان در ریاست جمهوری نیز افزود: یکی از گفتمان‌های مهم دکتر پزشکیان، توسعه عدالت و رفع تبعیض‌هاست و بدین منظور معتقدیم اولویت باید رفع محرومیت استان‌های سیستان و بلوچستان و حتی خوزستان باشد. رفع تبعیض در داخل دولت نیز باید عملی و دولتی متشکل از شایسته سالاری تشکیل شود.

رویکرد پزشکیان منافاتی با سیاست‌های نظام ندارد

وی، تعامل با جهان را دیگر رویکرد پزشکیان عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به جز رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی که به رسمیت نمی‌شناسد، می‌تواند با تمامی ممالک دنیا ارتباط برقرار کند.

عظیم زاده با اشاره به وضعیت سبز بورس و کاهش نرخ دلار در فردای انتخابات، گفت: آثار مثبت در اقتصاد بازار نشانگر درک این است که دولت پزشکیان به سمت تعامل با جهان می‌رود.

رئیس ستاد انتخاباتی جبهه اصلاحات آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که رویکرد پزشکیان منافاتی با سیاست‌های نظام ندارد، ادامه داد: همدلی و وفاق ملی بین تمامی گروه‌ها و تفکرات سیاسی نیز دیگر رویکرد دکتر پزشکیان است و بر این اساس همه ما هموطن یکدیگر هستیم و کسی بر دیگری برتری ندارد. وفاق ملی نیز به معنای یکی بودن ۱۰۰ درصد مردم ایران است.

وی با بیان این‌که جبهه اصلاحات بدون سهم خواهی، رویکرد حمایت از دکتر پزشکیان و مشاوره و پیگیری مطالبات مردم را ادامه می‌دهد، گفت: افزایش اختیارات استانی و منطقه‌ای نیز یکی از مطالباتی است که پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت: میخواهیم خودمان را اصلاح کنیم و از مردم و جوانان کمک می گیریم و می خواهیم به ما کمک کنند ما باید گذشته مان را اسیب شناسی کرده و پوست اندازی کنیم .