افتتاح ساختمان جدید مرکز علمی کاربردی شیرین عسل با حضور استاندار آذربایجان شرقی
افتتاح ساختمان جدید مرکز علمی کاربردی شیرین عسل با حضور استاندار آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-ساختمان جدید مرکز علمی کاربردی شیرین عسل با حضور دکتر پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی؛ دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ یونس ژائله، مالک و مدیر عامل شرکت هولدینگ شیرین عسل و مقامات استانی صبح روز چهارشنبه مورخ 6 شهریور 98 همزمان با هفته دولت افتتاح شد.

آرمان تبریز-ساختمان جدید مرکز علمی کاربردی شیرین عسل با حضور دکتر پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی؛ دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ یونس ژائله، مالک و مدیر عامل شرکت هولدینگ شیرین عسل و مقامات استانی صبح روز چهارشنبه مورخ ۶ شهریور ۹۸ همزمان با هفته دولت افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار ما ،دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی آذربایجان شرقی؛ در ابتدای مراسم با بیان اینکه رسالت این دانشگاه تربیت نیروهای مهارتی و کارآفرین می باشد گفت: مزیت اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت نیروهای مهارتی بوده و بسیار خرسندیم بگوییم که علم و عمل همزمان به دانشجویان تدریس می شود.
قالیچی ضمن تاکید بر مهارتی بودن اجرای دوره ها در این دانشگاه افزود: به عنوان مثال همجواری مرکز آموزشی شیرین عسل در کنار کارخانه شیرین عسل و واحدهای صنعتی شهرک شهید سلیمی به قطع یقین میتواند در تربیت نیروی انسانی ماهر تاثیرگذار باشد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی آذربایجان شرقی با اشاره به رتبه بندی مراکز آموزشی گفت: به دلیل برگزاری کیفی دوره ها در سطح استان، رتبه مراکز استان در سال ۹۸ از رتبه ۳ به رتبه ۲ ارتقا یافته است ولی امیدواریم با پتانسیل هایی که از مرکز علمی کاربردی شیرین عسل سراغ داریم بتواند در سال آینده رتبه یک این دانشگاه را کسب کند.
دبیر منطقه ۳ دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به فعالیت های بین المللی دانشگاه گفت: گروه صنایع غذایی شیرین عسل با صادرات گسترده خود به کشورهای مختلف توانسته است به یک برند جهانی تبدیل شود و دانشگاه علمی و کاربردی، افتخار دارد در این مراسم آمادگی خود را برای صدور مجوز تاسیس واحد بین الملل مرکز علمی کاربردی شیرین عسل در هر کجای دنیا اعلام نماید.

دکتر پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی؛ در ادامه مراسم با قدردانی از عملکرد مدیریت این مجموعه در راستای اشتغال جوانان گفت: توجه به ایجاد اشتغال برای جوانان، بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر ضرورت هدف‌محوری دانشگاه‌ها و حرکت آنها به سمت کارآفرینی تاکید کرد و گفت: یکی از خصیصه های اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی همجواری با صنعت آن می باشد و به بیان دیگر ارتباط دانشگاه و صنعت در این مراکز آموزشی به نحو احسن دیده می شود.
محمدرضا پورمحمدی ضمن اشاره به موفقیت های همه جانبه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در چهل سال اخیر اظهار کرد: حجم بالای پروژه‌هایی که در استان افتتاح می‌شود، حاکی از چرخش چرخ بزرگ انقلاب است و این روند، ادامه خواهد یافت.
وی افزود: مردم ما، مردان روزهای سخت هستند و در گذر از وضعیت فعلی و حرکت به سمت توسعه، پیشرفت و اقتدار روزافزون نیز موفق خواهند بود.
در ادامه یونس ژائله، مالک و مدیر عامل هولدینگ شیرین عسل به ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های کارخانه پرداخت.
ژائله با بیان اینکه جوانان باید به خودباوری برسند افزود: دانشجویان نباید به دنبال مدرک صرف باشند بلکه همواره باید به دنبال یادگیری و کسب مهارت باشند تا بتوانند کارآفرین باشند.
نخبه اقتصادی جهان اسلام ضمن بیان خاطراتی از موفقیت ها و شکست های خود در رسیدن به کسب این افتخار اظهار کرد: برای رسیدن به هدف باید جوانان تلاش خود را بکنند و روحیه و امید خود را از دست ندهند.