استفاده از وسایل سرمایشی ۴۰ درصد افزایش بار مصرف برق تبریز را در بردارد
استفاده از وسایل سرمایشی ۴۰ درصد افزایش بار مصرف برق تبریز را در بردارد
آرمان تبریز:مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز گفت:استفاده از وسایل سرمایشی و بیشتر کولرهای گازی باعث ۴۰ درصد افزایش بار مصرف برق این شرکت در تبریز و شهرهای اسکو و آذرشهر است.

آرمان تبریز:مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز گفت:استفاده از وسایل سرمایشی و کولرهای گازی در برخی مناطق باعث  افزایش ۴۰ درصد بار مصرف برق این شرکت در تبریز و شهرهای اسکو و آذرشهر است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ اکبر فرج نیا درنشست با اصحاب رسانه افزود: رویکرد مردم از خنک کننده به ویژه استفاده از کولرهای گازی بجای کولرهای آبی باعث بروز ناترازی در تولید و مصرف برق در این منطقه می گردد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریزتصریح کرد؛پیرو هماهنگی های بعمل آمده برنامه بخش صنعت باید در طول هفته، یک روز از ساعت هشت صبح تا ۱۲ شب میزان مصرف برق خود را ۹۰ درصد، بخش کشاورزی باید مصرف برق خود را از ساعت ۱۳ تا ۱۸ قطع کند و ادارات نیز در وقت اداری باید ۳۰ درصد و خارج از ساعات اداری ۶۰ درصد برق مصرفی خود را رعایت نمایند.

فرج نیا اظهار داشت:برای مشترکان عادی و خانگی نیز مشوق هایی برای مدیریت مصرف برق در نظر گرفته شده است به طوری که هر مشترکی میزان مصرف برق خود را نسبت به سال ۱۴۰۱ به عنوان مثال یک کیلووات کاهش دهد، پنج برابر تعرفه برق پاداش دریافت می کند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز ادامه داد:در راستای سیاست های تشویقی سال گذشته ۴۰ درصد درآمد شرکت به عنوان پاداش در بخش خانگی به مشترکان پرداخت شده است که درکل شامل بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال  می باشد

وی تاکید کرد: بر اساس تفاهم نامه وزارت نیرو با شبکه همراه اول، برای مشترکانی که برق مصرفی خود را کاهش دهند جوایز مختلفی از جمله یک دستگاه خودرو داده می شود.

فرج نیا، اشاره ای هم به بحث  قرعه کشی برای هر استان کرد و گفت: مقرر شده است یک خودرو هم در راستای تشویق مشترکان بخش خانگی و جبران ناترازی در مصرف برق برای شاملین آن در قرعه کشی  ارائه گردد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز در ارتباط با جمع آوری ماینرهای غیر مجاز نیز یادآور شد: از سال ۹۸ تاکنون ۱۱ هزار و ۱۲۹ دستگاه ماینر (دستگاه استخراج رمز ارز) با همکاری نیروی انتظامی در تبریز امحا وجمع آوری شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز در خصوص معضل سرقت کابل های مسی عنوان کرد: طرح تعویض کابل های مسی برق با کابل های آلومینیومی، از دیگر اقدام  این شرکت در تقابل  از سرقت کابل های برق عملیاتی شده است.

وی در پایان ،به مقایسه آماری سرقت کابل برق در این شهر نسبت به سال گذشته اشاره کرد و  گفت؛قریب به ۶۰ -۷۰درصد  این روند فرسایشی تعدیل یافته و شبکه توزیع برق تبریز دارای سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر کابل سیم مسی را در بر دارد  و مقرر شده است امسال یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر کابل سیم مسی در اولویت تعویض قرار گیرد.