تحقق ۱۶ میلیاردی مصوبات سفر استانی دولت در حوزه بنیاد شهید آذربایجان شرقی
تحقق ۱۶ میلیاردی مصوبات سفر استانی دولت در حوزه بنیاد شهید آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-معاون توسعۀ مدیریت و منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی از تحقق ۱۶ میلیارد تومان اعتبار از مصوبات سفر استانی رئیس جمهور شهید در حوزه بنیاد شهید آذربایجان شرقی خبر داد.


معاون توسعۀ مدیریت و منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه نزدیک به ۳۰ درصد ردیف‌های پستی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در ستاد استانی و ادارات شهرستانی خالی است گفت: بنیاد شهید دارای شرح وظایف گسترده و موضوعات متنوع است و برای اجرای وظایف تعریف شده که بر اساس قانون بر عهده دارد، به نیروی انسانی، به ویژه نیروی انسانی متخصص نیاز دارد تا بتواند هدفگذاری‌های صورت گرفته برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم عزتمند خانواده‌های شهدا و ایثارگران را دنبال و به نتایج مدّ نظر برساند.

وی با بیان اینکه علاوه بر ستاد استانی، مسئولان معاونت توسعۀ مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران مرکز نیز درصدد رفع کمبود نیروی انسانی آذربایجان شرقی هستند که جای قدردانی دارد، افزود: چابک سازی سازمان، امری ضروری است، اما نباید مسائل و مشکلات کمبود نیرو را نیز نادیده گرفت.

نامی با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی از مهم‌ترین مشکلات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی است ادامه داد: لزوم تقویت نیروی انسانی از درخواست‌ها و مطالبات مهم استان از بنیاد مرکز است. وی همچنین با تاکید بر لزوم آسیب شناسی نظام اداری با رویکرد تمرکززداییِ تصمیم سازی‌ها و افزایش اختیارات استان‌ها در امور مرتبط با حوزۀ معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اگر سیاستگذاری‌ها و تصمیم گیری‌ها با استفادۀ بیش از گذشته از ظرفیت خود استان‌ها باشد، ادارات کل، قدرت اجرایی بیشتری پیدا کرده، تصمیم گیری‌ها سهل‌تر شده و مسیر‌ها به درستی طی می‌شود.

وی همچنین از تعریف و اجرای نظام برنامه ریزی عملیاتی در بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان یک شاهکار یاد و اظهار کرد: بنیاد شهید در اثر این رویکرد، هم اکنون به عنوان یک سازمان برنامه محور شناخته می‌شود.
نامی بهبود مستمر فرایندها، شفافیت و ارتقای بهره وری سازمانی را مهم‌ترین نتایج اجرای برنامه عملیاتی برشمرد و در عین حال با بیان اینکه این نظام برنامه ریزی، سیر تکاملی خود را پشت سر می‌گذارد گفت: امسال در سومین سال اجرای برنامۀ عملیاتی، به نسبتِ دو سال گذشته میزان آشنایی همکاران و مدیران نسبت به آن بهتر شده است ولی از آنجا که این موضوع تجربه جدیدی است کماکان نیاز به آموزش، یادگیری و تعامل بین ستاد مرکز و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان وجود دارد.

معاون توسعۀ مدیریت و منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی به تلاش بی وقفۀ این معاونت برای توسعۀ مزایای معیشتی و رفاهی کارکنان نیز اشاره و عنوان کرد: باور ما این است که در اثر کار، زندگی و در اثر زندگی، کار نباید لطمه ببیند و باید یک تعادل بین این دو ایجاد شود. همکاران من در معاونت توسعه مدیریت بنیاد شهید استان تلاش می‌کنند علاوه بر اجرای برنامه‌های رفاهیِ ابلاغی از سوی ستاد مرکز، با استفاده از امکانات موجود در بنیاد استان، بین این دو تعادل ایجاد کنند.

نامی یادآوری کرد: کارکنان بنیاد شهید استان هم اکنون علاوه بر برخورداری از «مزایای معیشتی» مانند کمک هزینۀ غذا و دریافت خدمات حوزۀ بهداشت و سلامت مثل بیمۀ تکمیلی درمان، از «مزایای رفاهی» شامل استفاده از اماکن و مراکز اقامتی، تفریحی، فرهنگی و ورزشی و «مزایای حمایتی» مانند پرداخت‌های مناسبتی، تسهیلات بانکی ارزان قیمت، بن خرید کالا، پاداش ازدواج، پاداش فرزندآوری و کمک هزینه مهدکودک نیز بهره می‌برند.