کشف انبار احتکار ۳۰ میلیاردی در مراغه
کشف انبار احتکار ۳۰ میلیاردی در مراغه
آرمان تبریز-فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف انبار احتکار کالاهای اساسی از جمله گندم، کود و سموم شيميايی به ارزش ۳۰ ميليارد خبر داد.

آرمان تبریز-فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف انبار احتکار کالاهای اساسی از جمله گندم، کود و سموم شیمیایی به ارزش ۳۰ میلیارد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی، سرهنگ توحید فارسی در تشریح جزئیات این خبر گفت : از این انبار ۱۲۸ تن گندم ، ۱۵ تن کود شیمیایی و ۹۰۰ بطری انواع سموم دفع آفات نباتات کشف شده است.

وی اضافه کرد : در پی کسب خبری مبنی بر احتکار کالاهای اساسی در یکی از شهرک‌های اطراف این شهر ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی، بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی افزود : ماموران با شیوه های پلیسی و پس از اطمینان احتکار کالا، با هماهنگی قضائی و با دعوت از نمایندگان اداره جهاد کشاورزی، به انبار مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن مقادیر قابل توجهی کالای اساسی احتکار شده را کشف کردند.

وی گفت : انبار کشف شده پلمپ و دو نفر متهم نیز شناسایی و با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

سرهنگ فارسی در پایان با تاکید بر برخورد قاطعانه نیروی انتظامی با قاچاق و احتکار کالا و سرمایه های ملی خاطرنشان کرد: پدیده احتکار و قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه ساز جرائم دیگری در سطح جامعه است، که مقابله با آن از اولویت های اصلی پلیس به شمار می‌رود.