اجرای طرح جهاد میدانی محققان برای جهش تولید با مشارکت مردم در آذربایجان شرقی
اجرای طرح جهاد میدانی محققان برای جهش تولید با مشارکت مردم در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از اجرای طرح جهاد میدانی محققان برای جهش تولید با مشارکت مردم در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران گفت: این طرح همگام با سایر استان‌ها با همکاری اعضای هیات‌های علمی مراکز تحقیقاتی و کارشناسان مدیریت‌های تخصصی استان شروع شد.

وی بیان کرد: برای اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری تحت عنوان “جهش تولید با مشارکت مردم” و با توجه به اهمیت اشاعه دانش و یافته‌های تحقیقاتی در توانمندسازی بهره‌برداران و ارتقای بهره‌وری عوامل تولید کشاورزی “طرح جهاد میدانی محققان برای جهش تولید با مشارکت مردم” در اواخر فروردین ماه توسط معاونت محترم وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تات به استان‌ها ابلاغ شد و بر این اساس مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی به عنوان دبیر اجرایی طرح با تشکیل کارگروه استانی و احصاء اولویت‌های محصولی/موضوعی مسائل مبتلا به در واحدهای تولیدی شهرستان‌های ۲۱گانه؛ نسبت به تدوین برنامه اجرایی طرح اقدام کرد. ​

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: این طرح در قالب “کارگاه‌های حل مسئله در مزرعه” و با حضور محققان ذی‌ربط، کارشناسان واحد تخصصی سازمان، نماینده مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی و با مشارکت ۱۰ تا ۲۵ نفر از بهره‌برداران داوطلب و علاقمند در مزارع، باغات و واحدهای تولیدی با رویکرد تسهیلگری و بکارگیری روش‌های مشارکتی اجرا می‌شود.

گفتنی است که تعداد ۵۴ مورد بازدید میدانی و کارگاه حل مسئله در مزرعه در رشته‌های مختلف و مسائل مبتلابه بخش کشاورزی استان برای اجرا در اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری برنامه‌ریزی شده و تا پایان اردیبهشت ماه تعداد ۳۴ مورد کارگاه حل مسئله در مزرعه با مشارکت و حضور ۷۵۰ نفر از بهره‌برداران داوطلب و علاقمند در ۱۸ شهرستان اجرایی شده است.