مدودف از شرط آغاز جنگ جهانی خبر داد
مدودف از شرط آغاز جنگ جهانی خبر داد
آرمان تبریز-معاون شورای امنیت روسیه در واکنش به اظهارات یک مقام لهستانی مبنی بر حمله آمریکا به مسکو در صورت حمله هسته‌ای روسیه به اوکراین، گفت چنین اقدامی به معنای آغاز یک جنگ جهانی خواهد بود.

 

به گزارش شبکه شرق، معاون شورای امنیت روسیه در واکنش به تهدید غرب نسبت به حمله هسته‌ای روسیه به اوکراین، گفت حمله آمریکا به مواضع روسیه نقطه آغاز جنگ جهانی خواهد بود.

«دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت روسیه در واکنش به اظهارات یک مقام لهستانی مبنی بر حمله آمریکا به مسکو در صورت حمله هسته‌ای روسیه به اوکراین، گفت چنین اقدامی به معنای آغاز یک جنگ جهانی خواهد بود.

مدودف در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «اولا، یانکی‌ها هنوز چنین چیزی نگفته‌اند، چون آن‌ها محتاط‌تر از لهستانی‌ها هستند. دوما، حمله آمریکا به مواضع ما به معنای آغاز جنگ جهانی خواهد بود و هر وزیر خارجه‌ای، حتی در کشوری مانند لهستان، باید این را بفهمد.»

او همچنین با اشاره به اظهارات «آندژی دودا» رئیس‌جمهور لهستان درباره استقرار تسلیحات هسته‌ای ناتو در این کشور، گفت اگر آمریکا به روسیه حمله کرده و جنگ جهانی آغاز شود، لهستان هم هدف حمله روسیه واقع شده و «از این خاکستر رادیواکتیو سهم خواهد برد.»