دپارتمان مستقل موزه ورزش در تبریز ایجاد می‌شود
دپارتمان مستقل موزه ورزش در تبریز ایجاد می‌شود
مهرتبریز-شهردار منطقه ۲ تبریز گفت: درصدد ایجاد دپارتمان مستقل موزه ورزش هستیم.

مهرتبریز-شهردار منطقه ۲ تبریز گفت: درصدد ایجاد دپارتمان مستقل موزه ورزش هستیم.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز- باقر خوشنواز در آیین افتتاح موزه فوتبال آذربایجان با بیان اینکه فوتبال پدیده ای سحر آمیز است، اظهار داشت: این ورزش توانسته با جذب میلیون ها نفر در سراسر جهان اقشار مختلف مردم را به خود جذب کند.

او با اشاره به قدمت فوتبال در تبریز گفت: ضرورت احداث این موزه در کشور به شدت احساس می شد و بر همین اساس روند ساخت این موزه آغاز شد.

شهردار منطقه ۲ تبریز با بیان اینکه سال ۹۳ موزه فوتبال در محل نامناسبی تاسیس شد ، افزود: این محل مورد اظهار نارضایتی ورزشکاران و گردشگران بود، به همین دلیل ایجاد محل جدید موزه فوتبال در دستور کار قرار گرفت.

خوشنواز ادامه داد: بر این اساس، تصمیم گرفته شد محل  این موزه تغییر کرده و با افزودن به غنا و وسایل آن در محل جدید و در یکی از بهترین فضاهای شهرداری منطقه ۲ برای علاقمندان راه اندازی شود.

خوشنوار در ادامه از تصمیم مدیران شهری  و شورای اسلامی شهر تبریز برای ایجاد دپارتمان مستقل موزه ورزش خبر داد و اظهار داشت: در این دپارتمان رشته های مختلف صاحب مکان های جداگانه موزه ای می شوند.

او با بیان اینکه این موزه در زمینی به مساحت چهارهزار مترمربع و زیربنای دو هزار و ۱۰۰ مترمربعی در سه طبقه شامل اشیاء، اسناد و تصاویر تاریخی از فوتبال تبریز به بهره برداری رسیده، افزود: در این موزه آثار، اسناد و تصاویری از بازیکنان و تیم های فوتبال تبریز، شامل تندیس، اسناد و تصاویر تاریخی، وسایل و لوازم فوتبال، دانستنی هایی در مورد فوتبال تبریز، باشگاه های قدیمی و تصاویری از بزرگان و بنیانگذاران فوتبال تبریز از سال ۱۲۹۶ تاکنون به نمایش گذاشته شده است.

گفتنی است؛ موزه فوتبال آذربایجان، اولین موزه فوتبال کشور همزمان با دومین روز از هفته دولت و نوزدهمین دوره لیگ برتر باشگاه های ایران در شهرداری منطقه ۲ تبریز افتتاح و راه‌اندازی شد.