آماده سازی برای افتتاح اجرای پروژه پردیس فرهنگ و رسانه رجائی شهر
آماده سازی برای افتتاح اجرای پروژه پردیس فرهنگ و رسانه رجائی شهر
آرمان تبریز-شهردار منطقه ۲ تبریز با همراهی مدیر حراست منطقه از مراحل آماده سازی برای افتتاح پروژه پردیس فرهنگ و رسانه رجائی شهر بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛موسی علی پور زنوزی با همراهی ابراهیم ساجد از مراحل پایانی اجرای پروژه پردیس فرهنگ و رسانه رجائی شهر که آماده افتتاح می شود، بازدید کرد.

بر اساس توضیحات شهردار منطقه ۲، برای تکمیل این شپروژه فرهنگی در ضلع شرقی محوطه پردیس، دیوار سنگی مقابل تپه های همجوار محوطه در حال احداث است و آسفالت ریزی ۲۳۰ تنی پیرامون این مجتمع فرهنگی، تجهیز امکانات داخلی و محوطه سازی اطراف ساختمان به اتمام رسیده و پردیس رجائی شهر آماده افتتاح می شود.

به گفته علی ‌پور، پردیس فرهنگ و رسانه رجائی شهر در ۲۴ هزار مترمربع مساحت عرصه و در شش طبقه هر طبقه در یک هزار و ۳۰۰ مترمربع احداث شده و به همراه یک پارک بزرگ که مراحل کاشت این پارک و کف سازی محوطه آن هم به انجام رسیده، به عنوان یک مجموعه فرهنگی کم نظیر مورد استفاده اصحاب رسانه قرار می گیرد.

شهردار منطقه ۲ در توضیحات خود درباره تجهیز سالن بدنسازی و پرورش اندام این مجتمع، از تجهیز اتاق فیزیوتراپی و اتاق رختکن، نصب چمن مصنوعی و کف سازی داخل سالن و … هم خبر داد.

موسی علی‌پور زنوزی شهردار با همراهی ابراهیم ساجد مدیر حراست منطقه ۲ در بازدید از روند عملیات پایدارسازی ترانشه های کوی سرخوش ولیعصر جنوبی گفت: با توجه به درخواست اهالی برای رفع خطر از ترانشه های کوی سرخوش که سالیان متمادی به حال خود رها شده و موجب بروز مشکلات متعدد برای شهروندان و اهالی ساکن در این کوی به هنگام تردد از محله می شد، هزینه رفع این مشکل در بودجه سال ۱۴۰۳ پیش بنی شده و توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه اقدامات لازم به انجام رسید.

وی افزود: در همین راستا شهرداری منطقه ۲ با انجام خاکبرداری تپه های باغ موزه دفاع مقدس که همجوار با این کوی است، برای تثبیت و پایداری سازی تپه ها اقدام کرده که به همراه فضای سبز احداث شده مقاوم سازی این کوی تا پایان خرداد به اتمام می رسد.

پایدارسازی ترانشه های کوی سرخوش در راستای پاسخگوئی به مطالبات شهروندان ساکن در کوی مذکور و برای جلوگیری از ریزش تپه های همجوار محله، با هدف جلوگیری از بروز حوادث برای عابران عملیاتی شده است.