اختصاص اعتبار برای تقویت زیر ساخت ورزش همگانی و ساحلی در ارس
اختصاص اعتبار برای تقویت زیر ساخت ورزش همگانی و ساحلی در ارس
آرمان تبریز- مدیرکل ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی باحضور در ارس با قائم‌مقام مدیرعامل در امور اجرایی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت این سازمان دیدار کردند.

دراین دیدار بهرنگ نجاتی، با بیان اینکه ارتقای شاخص‌های سلامت جسم و روان مستلزم انجام کارجمعی، فرهنگی و توسعه ورزش همگانی است، اظهار داشت: درجهت عمل به این مهم، سازمان منطقه آزاد ارس در سال ۱۴۰۲،با اختصاص اعتباری بالغ ۲۳۰ میلیاردریال درحال احداث جاده سلامت با ایستگاه‌های متنوع ورزشی و‌ تفریحی دررشته دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و سایر رشته‌های ورزش همگانی است.

به گزارش خبرنگار ما؛ عضو هیات‌مدیره سازمان منطقه آزاد ارس تصریح کرد:با توجه به اینکه توسعه توریسم ورزشی می‌توانددر رونق بخشی به اقتصاد منطقه موثر واقع گردد، این سازمان با استفاده از ظرفیت سواحلی ارس با اعتباری بالغ بر ۲۹۰ میلیارد ریال در حال احداث‌ مجموعه ورزشی ساحلی است.

در این نشست مدیرکل ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ضمن قدردانی از اقدامات صورت پذیرفته در حوزه توسعه ورزش همگانی عنوان کرد: ورزش همگانی در جهان امروزی یکی از ضروریت‌های زندگی شاداب و سالم بشر است و توسعه این بخش از ورزش درمناطق مختلف ایران می‌بایست براساس ظرفیت‌های منحصر به‌ فرد هرمنطقه توسعه یابدکه سواحل ارس با چشم‌انداز بی‌نظیر خود می‌تواند محور ارزشمندی برای توسعه ورزش همگانی باشد.

کلانتری، سواحل ارس را برای میزبانی از رخدادهای بین‌المللی جذاب خواند و تاکیدکرد: ظرفیت ژئوپارک جهانی ارس نیز می تواند در شناسایی و جذب توریسم ورزشی و برگزاری جام‌های ورزشی به‌نام ژئوپارک موردبهره‌برداری قرار گیردوخوشبختانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز با اشراف کامل به این موضوع،‌ اقدام به اجرای پروژه‌های عمرانی درساحل ارس و میزبانی از رخدادهای ورزشی نموده است‌.