رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هشترود خبر داد؛اجرای طرح چهارگانه  آموزشی ایمنی تردد  برای دانش آموزان مدارس
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هشترود خبر داد؛اجرای طرح چهارگانه  آموزشی ایمنی تردد  برای دانش آموزان مدارس
آرمان تبریز_ طرح چهارگانه آموزشی ایمنی تردد برای دانش آموزان مدارس حاشیه راهها، عابرین پیاده ، موتورسیکلت سواران و رانندگان وانت بارها و ادوات کشاورزی در هشترود اجرا شد .

به گزارش آرمان تبریز از هشترود ؛ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هشترود از اجرای طرح آموزش مبانی ایمنی عبور و مرور از جاده به دانش‌آموزان مدارس در حاشیه راه‌ها خبر داد و گفت: این طرح در راستای افزایش ضریب ایمنی تردد دانش‌آموزان اجرا گردید . همچنین در این طرح مبانی تردد و عبور ایمن به عابرین پیاده ،راکبین موتور سیکلت و رانندگان وانت بارها و ادوات کشاورزی آموزش داده شد .

مهندس آخوندزاده اعلام کرد : دانش‌آموزان آسیب‌پذیرترین قشر در بین عابران پیاده محسوب می‌شوند. بنابراین ارتقای ایمنی تردد آن‌ها و فرهنگ ترافیک و همچنین جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی از مهم‌ترین اهداف ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌هاست.

آخوندزاده هدف از اقدامات آموزشی را حساس کردن جامعه و آشنایی هر چه بیشتر مردم با مباحث ترافیکی و رانندگی به منظور پیشگیری و کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن عنوان کرد.

آخوندزاده یاد آور شد : علاوه بر آموزش های لازم به دانش آموزان مدارس حاشیه راه ها ایمن سازی فیزیکی در محدوده این مدارس با نصب تابلوهای محدودیت سرعت و سبقت ممنوع، خط کشی عابر پیاده و نصب سرعت گیر به منظور آرام سازی ترافیک، ایجاد امنیت لازم برای تردد دانش آموزان فراهم خواهد شد .

در این طرح که با هماهنگی های به عمل آمده با نهاد های ذیربط و دهیاریهای روستاهای واقع در حاشیه راههای اصلی و فرعی بخش مرکزی و نظرکهریزی شهرستان هشترود (سلوک ،آلاقیه و آتش بیگ) در بین گروهای هدف توسط پیمانکار طرح بصورت برنامه های آموزشی تصویری و تئاتر نمایشی اجرا گردید به تعداد ۵۰۰ دانش آموز ، ۲۵۰ راکب موتور سیکلت و ۵۰ راننده وانت بار و ادوات کشاورزی آموزش های لازم داده شد .

این برنامه آموزشی از مجرای اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با نظارت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان هشترود در روزهای ۱۰ ،۱۱ و ۱۲ اردیبهشت سال جاری و با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان هشترود و نظرکهریزی برگزار گردید

در قالب اجرای این طرح اقلام کمک آموزشی از جمله دفتر و لوازم التحریر و کتابچه های آموزشی در بین دانش آموزان توزیع و در کنار آن با بهره‌مندی از شیوه‌هایی همچون نمایش کودک و با بهره‌مندی از ابزارهای کودک‌پسند مفاهیم مربوطه آموزش داده شد . همچنین در جهت ترویج فرهنگ ایمنی و ترافیک و همچنین برای راکبان موتور سیکلت که مدارک کامل رانندگی (گواهینامه ,بیمه نامه و کارت موتور ) داشتند ، به رسم یادبود یکعدد کلاه ایمنی رایگان از طرف اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان هشترود اهدا گردید.

  • نویسنده : اسماعیل رحیمی