آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده نقش اساسی ایفا می کند
آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده نقش اساسی ایفا می کند
آرمان تبریز؛ اولین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه نظر کهریزی هشترود برگزار شد .

به گزارش آرمان تبریز از هشترود ؛ نوری بخشدار نظرکهریزی در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش نظر کهریزی با تبریک سال ۱۴۰۳ وضمن محکوم کردن ترور فرماندهان عزیز در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه وبا قدر دانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انتقام از این رژیم خبیث صهیونیستی گفت: اسرائیل در تلاش است تا برای فرار از شکست در جنگ غزه خود را پیروز میدان جلوه دهد در حالی که خود را رسوا ساخته و چهره پلید خود را بر جهانیان آشکار ساخته است .

وی با قدردانی از تلاش های مجموعه آموزش و پرورش منطقه در خصوص خدمت رسانی در حوزه آموزشی، فرهنگی و پرورشی و عمرانی و با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی و آموزشی، در تربیت وپرورش آینده سازان نقشی بنیادی و اثر گذار دارد.وی به فلسفه وجودی شورا اشاره داشت و افزود: از اصل های وجودی شورا و مشارکت این است که با هدف تبادل نظر و مشارکت و هماهنگی بخشی بین نهاد ها در شورای آموزش و پرورش گام برداریم.

رئیس شورای آموزش و پرورش نظرکهریزی با ارج نهادن به برنامه های گرامیداشت هفته معلم افزود: هدف از بزرگداشت هفته معلم، ارتقای فرهنگ عمومی و تکریم منزلت مقام معلم باشد و از فرهنگیان عزیز تجلیل و تقدیر گردد.

نوری بر نقش و اهمیت جایگاه معلم در جامعه اشاره کرد و افزود: همه افراد در هر جایگاه و مقام و شغلی تربیت یافته معلمین عزیز هستند که وظیفه تمامی اقشار جامعه قدردانی از زحمات معلمین عزیز است.

وی با بیان اینکه معلمان عزیز و فرهیخته طبق آیات و احادیث همواره در دین مبین اسلام مقام والایی دارند، گفت: نقش و رسالت معلمان در عرصه تعلیم و تربیت بسیار والا و ارزشمند است که همواره توجهمان را به امر آموزش و پرورش بیشتر نماییم.

این مقام مسئول به کیفیت بخشی آموزشی در اردیبهشت طلایی گفت: فصل اردیبهشت فصل یادآوری دروس برای دانش آموزان است که با برنامه ریزی های لازم برای تمامی دانش آموزان، آموزشهای جبرانی و لازم را بخصوص برای دانش آموزان کنکوری و نهایی انجام دهیم.

در ادامه رضایی رئیس دستگاه تعلیم و تربیت نظرکهریزی در ابتدای جلسه، به ارائه گزارشی از عملکردهای مصوبات جلسه قبل اشاره نمود.

رضایی دبیر شورای آموزش و پرورش نظرکهریزی با بیان اینکه معلمان مجاهدان آموزشی و نقش آفرینان حوزه تعلیم و تربیت هستند، به جایگاه والای معلمی اشاره داشت و افزود: برنامه های باشکوهی در هفته بزرگداشت معلم تدارک دیده شده است که از همکاران نمونه تقدیر خواهیم نمود.

رئیس آموزش و پرورش نظرکهریزی با بیان اینکه فرهنگ قدرشناسی از معلمان در جامعه رواج یابد، گفت: فرهنگ قدرشناسی یک سیره قرآنی است و از سوی دانش آموزان و اولیای آنان نیز این فرهنگ باید ترویج یابد.

وی به کسب چندین مقام برتر استانی توسط آموزش و پرورش منطقه نظرکهریزی اشاره کرد و افزود: کسب رتبه های برتر استانی توسط فرهنگیان و دانش‌آموزان منطقه نشان از عملکرد درخشان آموزش و پرورش در این منطقه دارد.

رضایی جایگاه آموزش و پرورش را در کشور با اهمیت دانست و گفت: آموزش و پرورش اصلی ترین زیر ساخت توسعه پایدار و همه جانبه کشور است.

دبیر شورای آموزش و پرورش نظرکهریزی به شیوه رویه جدید آزمون اشاره داشت و افزود: آزمون نهایی در سه پایه دهم ،یازدهم، و دوازدهم در سالن ورزشی آیت الله خامنه ای شهر نظرکهریزی برگزار خواهد شد. که آزمون در آموزش و پرورش آبرو و حیثیت است و اصلی که در برگزاری آزمون مدنظر داریم اصل آرامش و امنیت است.

رضایی به بهبود کیفی و کمی روند آموزشی در اردیبهشت ماه طلایی اشاره داشت و افزود: سرعت عمل همکاران در این فصل در مدارس بسیار مهم است که برگزاری جلسات توجیهی مدیران مدارس، طرح سه نما و طراحی آزمون توسط سرگروه های آموزشی برای شناسایی نقاط قوت و پیگیری موارد قابل توجه از ابتدای سال جدید در حال پیگیری است.

وی از افتتاح زمین ورزشی چمن مصنوعی دبیرستان شبانه روزی فاطمیه وهنرستان سمیه و زمین چمن مصنوعی مدرسه حاج شکرالله عبادی روستای گلوجه در هفته معلم خبر داد.

این مقام مسئول همچنین از شروع به کار وپیگیری و ساخت چندین مدرسه جدید خبر داد و گفت در تلاشیم تا بساط مدارس قدیمی در منطقه را بر چینیم.

در پایان جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه نظرکهریزی رضایی رئیس دستگاه تعلیم و تربیت منطقه نظرکهریزی از حضور اعضا در این جلسه تشکر و قدردانی کردند.

این نشست پس از بحث و گفت وگو و اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص دستور کار نشست خاتمه یافت.

  • نویسنده : اسماعیل رحیمی