این حمله برای جلوگیری از حملات بیشتر است / اقتدار نظامی ایران برای مهار جنگ‌طلبان در تل‌آویو
این حمله برای جلوگیری از حملات بیشتر است / اقتدار نظامی ایران برای مهار جنگ‌طلبان در تل‌آویو
آرمان تبریز-حرف و حدیث‌ها درباره عملیات انتقامی ایران علیه ماه‌ها ترور و جنگ‌طلبی اسرائیل درحالی ادامه دارد که به گفته صاحبنظران، اقدام بازدارنده ایران، تنها راه جلوگیری از تجاوز به تمامیت ارضی کشور است.

وزرای خارجه دولتهای اروپایی در روزهای اخیر در تماس تلفنی با وزیر خارجه کشورمان، ایران را دعوت به خدیشتنداری می‌کنند. در آخرین نمونه، وزیر خارجه ایتالیا از امیرعبداللهیان خواست ایران تنش در منطقه را بیشتر نکند.
این درحالیست که بسیاری از صاحب‌نظران حوزه امنیت بین‌الملل معتقدند که جمع‌بندی ایرانیان در نسبت با حمله تروریستی اسراییل به مقر کنسولی ایران در دمشق این است که اگر ایران واکنش بازدارنده‌ای در مقابل این حمله نداشته باشد، احتمال توسعه این دست عملیات‌ها از سوی اسراییل و به ویژه گسترش آن به جغرافیای داخل ایران وجود دارد.

برهمین اساس و طبق نظر این صاحب‌نظران انجام یک اقدام قاطع و بازدارنده از سوی ایران، برای جلوگیری از تکرار حملات تروریستی اسراییل علیه منافع ملی و تمامیت ارضی ایران امری لازم و ضروری است.

این صاحب‌نظران معتقدند موضوع دفاع از تمامیت ارضی ایران و لزوم مقابله با هرگونه تجاوز از سوی دشمنان خارجی، مورد توافق همه‌ی گروه‌های سیاسی و اقشار مختلف مردم است.

به این ترتیب، عملیات انتقامی ایران، نه برای تنش‌زایی یا آغاز جنگی گسترده، بلکه برای مهار جنگ‌طلبانی است که در تل‌آویو برای گسترش جبهه های جنگ در منطقه تلاش می‌کنند.
منبع: خبر فوری