آغاز اجرای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی تبریز با وام قرض الحسنه ۲۲۰ میلیون تومانی
آغاز اجرای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی تبریز با وام قرض الحسنه ۲۲۰ میلیون تومانی
آرمان تبریز-مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تبریز از آغاز اجرای طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی تبریز با وام قرض الحسنه ۲۲۰ میلیون تومانی خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ عبدالرحیم قاصدی گفت: در پی افزایش قیمت خودرو تاکسی سمند سورن پلاس که در اواخر اسفند ماه سال ۱۴۰۲ صورت گرفت، با موافقت شهردار محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر تبریز برای حمایت و توانمند سازی مالکین تاکسیهای فرسوده جهت اقدام به تبدیل به احسن تاکسی فرسوده، مبلغ وام قرض الحسنه ای ۴ درصدی به ۲۲۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وی افزود: در راستای حمایت از تاکسیرانان، کاهش آلودگی هوا و تصادفات ناشی از ایرادات فنی تاکسی های فرسوده و کمک به بهبود وضعیت مبلمان شهری، با مساعدت و حمایت شهردار محترم کلانشهر تبریز، نوسازی ناوگان تاکسیرانی از دی ماه سال ۱۴۰۱ با پرداخت وام قرض الحسنه ۱۲۰ میلیون تومانی از محل اعتبارات شهرداری به مالکین تاکسیهای فرسوده شروع گردیدکه البته در سال ۱۴۰۲ با پرداخت وام های ۱۷۰ میلیون تومانی تداوم یافت و در سال جاری نیز با افزایش میزان وام به ۲۲۰ میلیون تومان استمرار خواهد داشت.

قاصدی ادامه داد: تاکنون با پرداخت اعتباری بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری تبریز نزدیک به ۱۷۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شده اند که برهمین اساس کلانشهر تبریز رتبه نخست نوسازی ناوگان تاکسیرانی در سطح کشور را کسب نموده که امیداریم با افزایش صورت گرفته در تسهیلات پرداختی، تبدیل به احسن تاکسی های فرسوده در سال جدید روند رو به رشدی داشته باشد.

او در پایان از تمامی مالکین تاکسی های فرسوده (مدل های ۱۳۹۱ و پایین تر) دعوت کرد که برای استفاده از فرصت پیش آمده برای نوسازی تاکسی فرسوده، در اسرع وقت به سازمان تاکسیرانی تبریز مراجعه و نسبت به انجام فرایند ثبت نام تاکسی اقدام کنند.