نشست جهش تولید با حضور تولیدکنندگان حوزه صنایع غذایی منطقه آزاد ارس
نشست جهش تولید با حضور تولیدکنندگان حوزه صنایع غذایی منطقه آزاد ارس
آرمان تبریز-معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس ظهر یکشنبه در نشست جهش تولید با حضور تولیدکنندگان حوزه صنایع غذایی منطقه، اظهار داشت: هدف از برگزاری این رویداد آسیب شناسی مشکلات موجود در خوشه مواد غذایی منطقه آزاد ارس و ارائه راهکار جهت افزایش حجم تولید برای نقش‌آفرینی در تحقق فرمان سال است.

 

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجانشرقی؛علی نوید ادامه داد: در حال حاضر ۱۷ واحد تولیدی در این بخش در حوزه قند و شکر، برنج، گیاهان دارویی، خشکبار، روغن و غیره فعال هستند که علاوه بر این ۱۷ شرکت، ۱۹ شرکت دیگر در مرحله ساخت‌وساز و دارای جواز تاسیس هستند که امیدواریم بیشتر این واحدها تا پایان سال ۱۴۰۳ وارد چرخه تولید گردند.

وی یادآور شد: ظرفیت تولید اسمی ۱۷ واحد تولیدی فعال منطقه آزاد ارس در این خوشه ۲۹۸ هزار تن است اما درحال حاضر این واحدها با تمامی ظرفیت‌شان فعالیت ندارند و هدف ما در سال ۱۴۰۳ کمک به افزایش میزان تولید این واحدهاست.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس ارزش ریالی تولیدات واحدهای صنعتی منطقه آزاد ارس را ۱۵۰ هزار میلیارد ریال خواند و گفت: از این مقدار۱۳/۳۷ درصد معادل ۲۰ هزار میلیارد ریال مربوط به تولیدات خوشه مواد غذایی است.

وی تصریح کرد: میزان اشتغال اسمی واحدهای تولیدی منطقه آزاد ارس در خوشه مواد غذایی ۴۳۵ نفر می‌باشد که میزان اشتغال واقعی در این واحدها ۲۵۷ نفر بوده و میزان اراضی واگذار شده به ۱۷ خوشه مواد غذایی ۶.۶ هکتار با زیربنای ۳.۲ هکتار است.

علی نوید در پایان یادآور شد: ظرفیت تولید ۱۹ واحد تولیدی در حال ساخت این خوشه ۴۹ هزار تن به‌علاوه ۳ میلیون عدد می‌باشد که با بهره‌برداری از این واحدها برای ۵۳۶ اشتغال‌زایی خواهد شد.