کاهش ۶ درصدی تردد‌های خروجی از آذربایجان‌ شرقی
کاهش ۶ درصدی تردد‌های خروجی از آذربایجان‌ شرقی
آرمان تبریز-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌ شرقی گفت: آمار تردد‌های خروجی استان در تعطیلات نوروزی امسال ۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری ما در آذربایجان شرقی؛ اروجعلی علیزاده افزود: در ۱۹ روز از اجرای طرح نوروزی از ۲۴ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین امسال، یک میلیون و ۲۴۰ هزار دستگاه از استان به مقصد سایر استان‌های کشور خارج شده اند.

وی اظهار کرد: آمار تردد ورودی استان در این مدت یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه است که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌ شرقی ادامه داد: در اجرای طرح نوروزی امسال ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تردد خودرو در جاده‌های استان ثبت شده که این تعداد معادل چهار درصد از تردد‌های کل کشور (۴۸۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه) است.

علیزاده با بیان اینکه این تعداد تردد توسط ۹۸ دستگاه ترددشمار آنلاین در جاده‌های مختلف استان ثبت شده است افزود: آمار تردد در جاده‌های استان در طرح نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش یافته است.

وی یادآور شد: پرترددترین جاده‌های استان در این ایام مربوط به مسیر‌های رفت و برگشت کنارگذر جنوبی شهیدکسایی (تبریز- باسمنج)، تبریز- ایلخچی، صوفیان – تبریز، آزادراه تبریز- زنجان و ایلخچی- آذرشهر است که ۳۰ درصد تردد‌ها را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: در این ایام بیشترین ورودی‌ها به استان از مسیر‌های میاندوآب- ملکان، آزادراه تبریز- زنجان، نیر- سراب و جزیره اسلامی- تبریز است.

علیزاده افزود: در این ۱۹ روز ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه ۲۴۲ هزار و ۷۰۰ مسافر را در داخل و خارج استان جا به جا کرده است.

آذربایجان‌ شرقی ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی دارد.