حمله اسرائیل به سفارت ایران در دمشق/ تایید شهادت ۷ نفر/ سردار زاهدی به شهادت رسید/ سفیر ایران در سلامت است
حمله اسرائیل به سفارت ایران در دمشق/ تایید شهادت ۷ نفر/ سردار زاهدی به شهادت رسید/ سفیر ایران در سلامت است
آرمان تبریز: درپی حمله اسرائیل به به دمشق، از شنیده شدن صدای انفجار در اطراف سفارت ایران خبر دادند.

به گزارش آرمان تبریز به نقل از خبر فوری، حمله جنگنده های اسرائیل به ساختمان کنسولی و اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه تایید شد.

برخی اخبار از شهادت تعدادی در حمله اسرائیل سفارت ایران در دمشق خبر می دهد.

در حمله دقایقی قبل رژیم صهیونیستی به اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق، تا این لحظه دست‌کم ۷ نفر شهید و تعدادی مجروح شدند.

طبق اخبار منتشر شده، سفیر ایران در سوریه در سلامت به سر می‌برد. حسین اکبری سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق و خانواده وی در اثر این حمله آسیبی ندیده‌اند.

شبکه ۱۲ اسرائیل در توییتی مدعی شد؛ بر اساس گزارش های منتشر شده در سوریه، ظاهراً یک مقام مهم ایرانی در حمله اخیر در دمشق کشته (شهید) شده است.

 اسرائیل هیوم هم مدعی شد؛ نیروی هوایی اسرائیل ترور یک مقام ارشد ایرانی در دمشق را انجام داد.

تخریب کامل ساختمان کنسولگری

شبکه خبری العالم گزارش داد که در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی،‌ساختمان کنسولگری سفارت ایران در دمشق به‌طور کامل ویران شد.

صابرین نیوز هم نوشت که خبر ترور سردار محمدرضا زاهدی در سفارت ایران در دمشق کذب است. این در حالی است که المیادین خبر شهادت سردار زاهدی را تایید کرده است.

هدف که بود؟

رسانه عبری مدعی شدند که هدف ترور در دمشق یکی از اعضای ارشد جهاد اسلامی فلسطین است.

آخرین اخبار از حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق

– فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه به همراه استاندار دمشق از محل حمله رژیم صهیونیستی بازدید کرد.

– المیادین: سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی بر اثر تجاوزات رژیم صهیونیستی که ساختمان کنسولگری ایران را هدف قرار داد به شهادت رسید.

IMG_20240401_191259_128

IMG_20240401_193624_740

– رسانه‌های عبری: ارتش رژیم صهیونیستی در جولان به حالت آماده باش در آمده است.

– فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق در مکالمه با وزیر خارجه کشورمان جنایت اخیر رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

_ گزارش‌های تایید نشده از شهادت تعدادی از دیپلمات‌های کشورمان در حمله امروز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق حکایت دارد.

– شبکه‌ی العالم به نقل از منبع نظامی سوری خبر داد: تمام اشخاصی که در کنسولگری بودند به شهادت رسیده یا زخمی شده اند. سردار زاهدی فرمانده نیروی قدس در سوریه و لبنان و معاونش به شهادت رسیدند.

 سفیر ایران در سوریه: اسرائیل با شش موشک کنسولگری را هدف قرار داد.

– حسین اکبری: هنوز نمی توانیم اسامی و تعداد شهدا را به دقت اعلام کنیم.

یک مقام آمریکایی: اسرائیل به واشنگتن درباره هدف قرار دادن کنسولگری ایران در دمشق اطلاع داده بود.

– برخی منابع گفتند که «سردار حاجی رحیمی» معاون سردار زاهدی نیز از شهدای امروز حمله رژیم صهیونیستی به دمشق است.

IMG_20240401_200818_506

– بر اساس گزارش برخی منابع خبری، شبکه ۱۴ اسرائیل پیش از این دو بار صراحتا گفته بود که سردار زاهدی هدف اصلی ترور اسرائیل است.

– سفیر ایران در سوریه: رژیم صهیونیستی توسط جنگنده‌های اف-۳۵ و با ۶ موشک از آسمان جولان اشغالی ساختمان کنسول‌گریِ ایران را هدف حمله قرار داد.

– کارشناس شبکه خبر: روزنامه های یک جریان خاص از فردا می خواهند تیتر بزنند که این حمله، تله نتانیاهو برای ایران است. می خواهند با این تیترها کاری بکنند که عقب نشینی بکنیم. این حمله، حمله به خاک ایران بوده است.

واکنش سازمان ملل به حمله اسرائیل به ساختمان کنسولی ایران: نگرانیم

«استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل متحد در واکنش به حمله هوایی ارتش رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در مجاورت سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر دمشق ابراز نگرانی کرد.

فاکس نیوز در پوشش خبر حمله به کنسولگری ایران گفت: حمله دمشق پیامدهای جدی در سراسر خاورمیانه خواهد داشت. هدف، مکان و زمان حمله بسیار مهم هستند.

گزارش‌های اولیه و تایید نشده از شهادت سردار محمدسعید ایزدی در پی حمله هوایی اسرائیل علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق حکایت دارد.