آمادگی کامل پلیس در روز طبیعت /کاهش ۳۳ درصدی تصادفات فوتی در آذربایجان شرقی  
آمادگی کامل پلیس در روز طبیعت /کاهش ۳۳ درصدی تصادفات فوتی در آذربایجان شرقی  
آرمان تبریز: جانشين فرماندهي انتظامي استان از آمادگی پلیس در روز طبیعت خبر داد و گفت: خوشبختانه با اقداماتي که توسط همکاران در سطح استان صورت گرفته، شاهد کاهش 33 درصدي تصادفات فوتي در اين ايام هستيم.  
به گزارش آرمان تبریز، سرهنگ “صابر عباس زاده” در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ طرح نظم و امنیت استان را در ۲ حوزه انتظامی و ترافیکی در دستور کار خود قرار داده که خوشبختانه با اقداماتی که توسط همکاران انتظامی در سطح استان صورت گرفته در حوزه برخورد و مقابله با جرایم بویژه سرقت، شاهد کاهش ۲۰ درصدی وقوع در این ایام بودیم که این نوید، اثر بخش بودن اقدامات همکاران بوده است.
وی افزود: در حوزه شد و آمدی هم خوشبختانه با اقداماتی که در حوزه درون و برون شهری صورت گرفته با توسعه و افزایش گشت های محسوس و نامحسوس و همین طور کنترل های و پایش های تصویری که در سراسر جاده ها و حورهای مواصلاتی داشتیم.شاهد کاهش ۳۳ درصدی تصادفات فوتی هستیم.
سرهنگ “عباس زاده” ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز امسال تعداد ۴۲۲ سارق دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده و همچنین ۹۴ درصد سرقت های وقوع یافته در استان منجر به کشف شده است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموریت ویژه ای هم برای ۱۳ فروردین روز طبیعت داریم هم در حوزه ی درون شهری که سعی کردیم گشت های آشکار و پنهانمان را توسعه بدهیم که این هم با محوریت برخورد و پیشگیری از جرایم است بویژه سرقت و هم در حوزه برون شهری که با افزایش گشت های محسوس و پایش های تصویری به دنبال این هستیم که بهترین امنیت را برای مردم ایجاد کنیم، البته هم استانی های عزیز و روزه دار ما مستحضر هستند که روز طبیعت امسال متفاوت با سال های گذشته است امسال ما در ماه مبارک رمضان قرار گرفتیم و روز طبیعت سالروز شهادت حضرت علی (ع) هست. قطعا مردم مومن استانمان به این موضوع توجه دارند حرمت این روز را قطعا رعایت خواهند کرد.
فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی در پایان با هشدار به معدود افرادی که خدای نکرده بخواهند در این روز حرمت شکنی کنند، تصریح کرد: پلیس هیچ گونه مماشاتی با این افراد نخواهند داشت ما صرفا خادم مردم هستیم برای اجرای قانون در کنار مردم خواهیم بود تا مردم بهترین بهره را از این روز ببرند و توصیه ام بر این است که هر جایی هم که یک ناهنجاری و حرمت شکنی دیده شد بلافاصله با سامانه ۱۱۰ تماس گرفته شود من اطمینان می دهم همکاران من در سطح استان در سریع ترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی خواهند کرد.