معدوم سازی ۵۴۵ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد درطرح نوروزی /پلمپ ۲ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی
معدوم سازی ۵۴۵ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد درطرح نوروزی /پلمپ ۲ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی
آرمان تبریز-رئیس شبکه بهداشت ودرمان هشترود در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار آرمان تبریز،گفت:تداوم اجرای طرح سلامت نوروزی در هشترود همزمان با سراسر کشور ادامه دارد.

به گزارش آرمان تبریز از هشترود؛ احمدشیرجنگ رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود، از آمادگی کامل و استقرار پایگاه های امدادرسانی اورژانس و همچنین بازدید کارشناسان بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان هشترود، داد و افزود:بازدید ازداروخانه ها، اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و کلر سنجی و نمونه برداری آب آشامیدنی و بازدید از اماکن حساس و انجام اقدامات قانونی (پلمپ و معرفی به مراجع قضایی و معدوم سازی مواد غذایی فاسد و غیر مجاز) در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ از جمله اقدامات این مرکز بوده و از تاریخ ۱۵ اسفند تا ۵ فروردین ۱۴۰۳ تعداد ۶۴۲ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفته است.
وی ادامه داد:۵۹ مورد نیز در طول این بازه زمانی از اماکن عمومی بازرسی شده است.

شیرجنگ یاد آور شد: ۳۸ مورد بازرسی از اماکن بین راهی نیز در طول این مدت توسط کارشناسان اداره انجام گرفته است.
رئیس اداره شبکه بهداشت ودرمان هشترود متذکرشد: در این بازرسی ها تعداد ۵۴۵ کیلو گرم مواد غذایی تاریخ گذشته نیز کشف شده بود که معدوم شد.
شیرجنگ بازرسی از مراکز اقامتی را ۶ مورد عنوان کرد و افزود:درطول این مدت ۱۱ مورد اخطاریه نیز صادر شده است وتعداد ۱۰ مورد نیز به مراجع قضایی معرفی شده اند.
رئیس اداره شبکه بهداشت ودرمان هشترود درخاتمه به سنجش پرتابل مواد غذایی پرداخت و گفت: از زمان آغاز طرح سلامت نوروزی ۳۰۰مورد سنجش پرتابل مواد غذایی ، ۳۰۵ مورد کلر سنجی، ۶۵ مورد بازدید از سامانه آبرسانی ، ۸۵ مورد نیز نمونه برداری میکروبی آب توسط کارشناسان این اداره انجام گرفته است.

اسماعیل رحیمی / هشترود