دستگیری سارق حرفه ای در مراغه
دستگیری سارق حرفه ای در مراغه
آرمان تبریز-فرمانده انتظامي استان آذربایجان شرقی از دستگيري سارق حرفه اي سيم کابل و اماکن خصوصي با 21 فقره سرقت در شهرستان مراغه خبر داد.

 

به گزارش آرمان تبریز؛سردار”علی محمدی” سرقت را یکی از مؤلفه‌های مهم در کاهش امنیت اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: برخورد قاطعانه پلیس با سارقان و ایجاد فضای ناامن برای آنها، موجب کاهش آمار وقوع سرقت می‌شود.

وی در ادامه گفت: در راستای رسیدگی به مطالبه شهروندان مبنی بر سرقت سیم کابل و اماکن خصوصی در سطح شهرستان مراغه، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری۱۱ مراغه قرار گرفت.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ماموران کلانتری ۱۱ این شهرستان با انجام اقدامات فنی و تخصصی سارق را شناسایی کردند، افزود: ماموران انتظامی با هماهنگی قضائی به مخفیگاه متهم اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه سارق را دستگیر و از مخفیگاه متهم  اقلام مسروقه قابل توجهی به ارزش بیش از دو میلیارد ریال کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی استان تصریح کرد: متهم دستگیر شده پس از انتقال به مقر انتظامی و در تحقیقات اولیه انجام شده به ۲۱ فقره سرقت سیم کابل و اماکن خصوصی اعتراف کرده که پس از تشکیل پونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی استان در پایان لزوم توجه مردم به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس را عاملی مهم برای پیشگیری از وقوع سرقت برشمرد و به شهروندان و مالکان اماکن خصوصی توصیه کرد: ضمن استفاده از نگهبان، پس از اتمام ساعت کاری با نصب حفاظ و سیستم های امنیتی در ادارات و اماکن از سوء استفاده سارقان و افراد فرصت طلب جلوگیری کنندو در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک می‌توانند موضوع را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اسماعیل رحیمی / هشترود