آمریکا: کانال‌های ارتباطی با ایران داریم/ ایران مانع گسترش تنش‌ها شود
آمریکا: کانال‌های ارتباطی با ایران داریم/ ایران مانع گسترش تنش‌ها شود
آرمان تبریز-دستیار وزیر خارجه آمریکا گفت: کانال‌های ارتباطی با ایران داریم و از این کشور می‌خواهیم که مانع گسترش تنش‌ها شود.

به گزارش شبکه شرق، دستیار وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه ایالات متحده کانال‌های ارتباطی با ایران دارد، گفت: «از ایران می‌خواهیم مانع گسترش تنش‌ها شود».

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا امروز «پنج‌شنبه، ۲۴ اسفند ۱۴۰۲» در اظهاراتی گفت که در حال حاضر پیشنهاد جدیدی برای آتش‌بس در غزه روی میز بوده و واشنگتن منتظر پاسخ جنبش حماس است.

او در گفتگو با اسکای‌نیوز عربی تأکید کرد: «تن‌ها راه‌حل موجود، ایجاد دولت فلسطینی در کنار اسرائیل است».

دستیار وزیر خارجه آمریکا در ادامه خاطرنشان کرد: «نمی‌توان تهدیدات حوثی‌های یمن علیه کشتیرانی را به سرعت متوقف کرد».

این مقام آمریکایی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: «کانال‌های ارتباطی با ایران داریم و از این کشور می‌خواهیم که مانع گسترش تنش‌ها شود. از ایران می‌خواهیم که حمایت تسلیحاتی از گروه‌های موجود در منطقه مانند حوثی‌ها و حزب‌الله را متوقف کند».

ایران بار‌ها اعلام کرده نیروی نیابتی در منطقه ندارد و گروه‌های مقاومت بنا بر منافع کشور‌های خود علیه اشغالگران و رژیم صهیونیستی اقدام می‌کنند.

تهران همچنین تاکید کرده اگر حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی به پایان برسد، پرونده جنگ در غزه مختومه می‌شود و تنش در منطقه نیز کاهش می‌باید.

این مقام آمریکایی در ادامه مدعی شد «حزب‌الله لبنان را به سوی وضع خطرناکی سوق می‌دهد و آمریکا خواهان این است که سلاح دست دولت لبنان باشد و حزب‌الله تنها یک حزب سیاسی باشد».

او همچنین گفت واشنگتن برای آتش‌بس ۶هفته‌ای در غزه تلاش می‌کند و قبل از انتقال غیرنظامیان به مناطق امن، انجام عملیات نظامی در شهر رفح قابل پذیرش نیست.

دستیار وزیر خارجه آمریکا با طرح این ادعا که اسرائیل کشوری است که حاکمیت خود را دارد و باید با حماس برخورد کند، ادعا کرد: «ما هیچ چیزی به هیچ طرفی دیکته نمی‌کنیم، اما پیام‌های جدی ارسال می‌کنیم».

جنگ در نوار غزه برای صدوشصتمین روز و در بحبوحه ادامه بمباران‌ها میان تشدید گرسنگی و قحطی گسترده به‌ویژه در شمال غزه ادامه دارد.
منبع: ایسنا