ماموریت اصلی دانشگاه علمی کاربردی تربیت نیروی کار مهارت محور است
ماموریت اصلی دانشگاه علمی کاربردی تربیت نیروی کار مهارت محور است
آرمان تبریز-زمان ثبت نام از داوطلبان دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی کابردی برای پذیرش مهرماه ۹۸ اعلام شد.   

آرمان تبریز-زمان ثبت نام از داوطلبان دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی کابردی برای پذیرش مهرماه ۹۸ اعلام شد.   

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی در نشست خبری گفت:  ثبت نام از داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دوره کاردانی از ۲۷ مرداد ماه و دوره کارشناسی از دوم شهریور ماه آغاز می شود و داوطلبان با مراجعه به مراکز علمی کاربردی و یا سایت سازمان سنجش می توانند ثبت نام کنند.

دکترفرزان قالیچی تعداد مراکز فعال استان را ۱۸ مرکز اعلام کرد وگفت: ۱۵ مرکز آموزش علمی کاربردی استان غیرفعال شده است  و تلاش ما ارتقاء  کیفیت آموزش به جای توسعه کمی است.

وی با بیان این‌که ماموریت اصلی دانشگاه علمی کاربردی تربیت نیروی کار مهارت محور است، اظهار کرد: اقداماتی بسیار خوبی در زمینه ایفای نقش دانشگاه علمی کاربردی در خصوص آموزش‌های مهارتی انجام شده  و امیدواریم تا دو سال آینده تمامی برنامه ریزی های انجام شده محقق شود.

دکتر قالیچی با بیان اینکه  ۲۱۸ کد رشته محل در دانشگاه علمی کاربردی استان وجود دارد که ۷۸ رشته در مقطع کاردانی و ۱۴۰ رشته در مقطع کارشناسی است؛ افزود: تعداد ۱۸۵ عنوان کد رشته در این دانشگاه وجود دارد که ۷۰ رشته در مقطع کاردانی و ۱۴۰ رشته در مقطع کارشناسی است.

قالیچی تعداد دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی استان  را ۶۲۶۸ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد،  ۳۴۷۶ نفر در مقطع کاردانی و ۲۷۹۲ نفر نیز در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی همچنین تعداد دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان را ۷۰ هزار و ۸۳۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد  ۴۴ هزار و ۷۵۴ نفر در مقطع کاردانی، ۲۶ هزار و ۳۲ نفر در مقطع کارشناسی و ۴۸ نفر در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده‌اند.

قالیچی افزود: در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان از ۱۰۶۵ مدرس که عده‌ای از آنها هیات‌علمی هستند، بهره می‌بریم.   

وی همچنین اظهار کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی راحت‌تر از سایر دانشگاه ها جذب محیط کار می شوند، در حالی که هنوز  هم در کشور ما گرایش به رشته های نظری بیشتر است که باید خانواده ها نگرش خود را در این خصوص تغییر دهند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی همچنین به با اشاره به عملکرد این دانشگاه، گفت: برگزاری چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی، برگزاری دومین جشنواره کشوری فضای مجازی، رسانه و نشریات دانشجویی، افتتاح و راه اندازی کلینیک مشاوره اشتغال و توسعه کارآفرینی ،حضور دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در پنجمین المپیاد فرهنگی ورزشی و کسب رتبه سوم کشوری توسط دختران، و اخذ مجوز هشت مرکز نوآوری و شروع به کار این مراکز از جمله فعالیت‌های این دانشگاه هستند.