اولویت کاری ما ایجاد امنیت و آسایش برای مردم سهند است
اولویت کاری ما ایجاد امنیت و آسایش برای مردم سهند است
آرمان تبریز-اولویت کاری و اساسی بنده و خادمان مردم در شهرداری سهند، ایجاد امنیت و آسایش و رفاه برای مردم فهیم شهر سهند است.

آرمان تبریز-اولویت کاری و اساسی بنده و خادمان مردم در شهرداری سهند، ایجاد امنیت و آسایش و رفاه برای مردم فهیم شهر سهند است.
به گزارش خبرنگار ما ،مهندس عباداله نظامی شهردار سهند در نشست خبری شورای اسلامی شهر و شهرداری سهند با خبرنگاران به منظور ارائه گزارش عملکرد و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران و همچنین گرامیداشت روز خبرنگار گفت؛ تمام تلاش شورای اسلامی شهر و شهرداری در جهت توسعه شهری و ایجاد امکانات و امنیت و آسایش و رفاه مردم فهیم می باشد.
وی با اشاره اینکه برخی فضاهای شهر متناسب با توسعه شهری نبوده است؛ افزود: توسعه فضاهای عمومی و فرهنگی با جدیت از سوی مدیریت شهری پیگیری می شود.
شهردار سهند سرانه فضای ورزشی را مطلوب بیان نکرده و تصریح کرد: سرانه ورزشی سهند ۲۰ سانتی متر مربع برای هر شهروند است که قابل توجه نبوده و باید در جهت توسعه فضای ورزشی تلاش بیشتری کنیم و علی رغم احداث سالن ورزشی در سال گذشته جوابگو نیست و نیازمند حمایت دولت برای احداث سالن های ورزشی هستیم.
وی احداث سالن چندمنظوره ورزشی، احداث ایستگاه آتش نشانی، راه اندازی مرکز مکانیزه معاینه فنی خودرو از پروژه های شهرداری برای افتتاح در هفته دولت اعلام کرده و بیان داشت: توسعه فضاهای عمومی و بهداشتی و آموزشی و ساماندهی خدمات و در نهایت عمران و آبادانی شهری از اهداف اصلی شهرداری هستند.
مهندس نظامی از ارتقای درجه شهرداری از ۴ به ۸ خبر داده و اعلام کرد: یکی از توفیقات شهرداری ارتقای درجه شهرداری بود که این امر مبارک موجب افزایش اعتبارات دولتی و ارائه خدمات بهتر به شهروندان خواهد شد و امیدواریم بتوانیم در شان مردم شریف سهند به ارائه خدمات اقدام کنیم.
وی در بخش دیگر سخنان خود از افزایش بی رویه جمعیت سهند ابراز نگرانی کرده و تداوم آن را بحرانی در آینده عنوان کرده و اظهارداشت: جمعیت شهر سهند در حال حاضر بیش از ۱۴۰ هزار نفر می باشد که هر ماه به این رقم افزوده می شود و برای این جمعیت فضای تفریحی و آموزشی و رفاهی و پارک و … نیاز است که متاسفانه درآمد شهرداری با تعداد جمعیت همخوانی ندارد و این امر عملا ارائه خدمات را با مشکل مواجه می کند و شهرداری قادر به پاسخگویی به همه مطالبات و خواسته های به حق اهالی نیست.
شهردار سهند در ادامه به انتخاب شهر سهند به عنوان شهر ایمن و سالم اشاره کرده و عنوان کرد: شهر سهند به عنوان ۴۰۰ و هفتمین شهر ایمن و سالم در جهان می باشد که الحمدالله این امر تحقق یافت و شهرداری در کنار سایر ادارات و دستگاههای دولتی و غیردولتی وظیفه دارد در جهت ایمن سازی و ایجاد زیرساخت های لازم برای زندگی بهتر مردم اقدام نماید که الحمدالله اقدامات خوبی در این خصوص شده است.
مهندس نظامی، برگزاری همایش خانواده و صمیمیت پایدار در شهر سهند را در راستای توجه به نشاط اجتماعی و ایجاد نشاط و شادابی بین شهروندان بیان کرده و اظهارداشت: شهرداری علاوه بر فعالیتهای عمرانی و توسعه شهری وظیفه اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی و تفریحی را نیز بر عهده دارد و باید برای نشاط و شادابی شهروندان اقدام گردد.
وی در خاتمه بر لزوم عمل به تعهدات شرکت عمران شهر سهند در ایجاد زیرساختها و امکانات اولیه تاکید کرده و گفت: شهرداری تعامل خوبی با شورای اسلامی شهر و شرکت عمران سهند دارد و هدف همه ما توسعه و عمران و آبادانی شهری است و انصافا شهروندان فهیم هم همکاری خوبی با شهرداری دارند و رسانه ها هم به عنوان رکن اساسی اطلاع رسانی در کنار خادمان مردم بوده و از انتقادات و پیشنهادات همه ارباب جراید استقبال می کنیم.

دکتر آهکی، رئیس شورای اسلامی شهر سهند:امیدی به همت مسئولان نداریم

دکتر اکبر آهکی میلانی رئیس شورای اسلامی شهر سهند نیز در این نشست خبری به تشریح برخی مشکلات شهر سهند اشاره کرده و گفت: امید همه ما به خبرنگاران و رسانه ها و مطبوعات است که بر اساس وظیفه خودشان، حق و حقوق مردم سهند را از مسئولان مطالبه گری و مشکلات و مسایل مرتبط با شهر سهند را مطرح کنند تا از این طریق مسئولان در جریان باشند و نسبت به حل آنها اقدام شود.
وی افزود: جمعیت شهر سهند بیش از ۱۴۰ هزار نفر است که بر همین اساس باید بودجه شهرداری ۱۳۰ میلیارد تومان بود این در حالی است که بودجه امسال شهرداری ۲۳ میلیارد تومان می باشد و عملا با این رقم شهرداری توان ارائه خدمات ندارد و بر همین اساس برای ارائه خدمات به شهروندان فهیم باید حق و حقوق شهرداری پرداخت شود و در این مورد با هیچ کس و یا ارگانی تعارف نداریم؛ خادمان مردم در شورای اسلامی شهر و شهرداری تمام تلاش خود را برای عمران و آبادانی و رفاه و آسایش شهروندان می کنند .
رئیس شورای اسلامی شهر سهند از بی مهری مسئولان به بیمارستان سهند ابراز ناخرسندی کرده و تصریح کرد: با بی مهری برخی مسئولان بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی سهند به شهرک خاوران تبریز انتقال یافت که شورای اسلامی شهر اعتراض خود را در این خصوص بیان و پیگیری های لازم را از مراجع ذیصلاح کرده اند که به دنبال بیان مطالبه مردم در خصوص احداث بیمارستان در خطبه های نمازجمعه تبریز از سوی امام جمعه معزز تبریز؛ احداث بیمارستان سهند در برنامه مسئولان قرار گرفته است و در این خصوص با رئیس دانشگاه علوم پزشکی جناب دکتر صومی جلساتی داشته ایم و انشالله نتایج آن را در آینده شاهد خواهیم بود.
دکتر آهکی با اعتراض به مصوبه اخیر در خصوص احداث ۱۷ هزار مسکن اجتماعی در سهند، بیان داشت: شورای اسلامی شهر با احداث این تعداد مسکن اجتماعی در سهند مخالف بوده و معتقدیم که باید تعداد مسکن احداثی در شهرک ها و شهرهای مختلف استان تقسیم شوند، زیرا احداث ۱۷ هزار مسکن نیازمند خدمات مختلف شهری و رفاهی و … است که عملا با بودجه ناچیز شهرداری ارائه خدمات مقدور نیست.
وی در خاتمه با تشکر از فرماندار شهرستان اسکو جناب آقای مهندس رضی منش که پیگیری جدی مسائل و مشکلات شهر سهند همراه شورای اسلامی شهر و شهرداری بوده است، گفت: امیدواریم با تلاش تک تک اعضای محترم شورای اسلامی شهر و همت شهردار توانمند و کارکنان تلاشگر و تعامل مردم فهیم شاهد توسعه و عمران و آبادانی شهر سهند باشیم.
شایان ذکر است: در پایان این نشست خبرنگاران از پروژه های شهرداری سهند بازدید به عمل آوردند.