ادوار آتی جشنواره موسیقی موغام در سطح بین المللی برگزار خواهد شد
ادوار آتی جشنواره موسیقی موغام در سطح بین المللی برگزار خواهد شد
آرمان تبریز: شهردار تبریز، موسیقی موغام را دارای ریشه های مستحکم و قوی برای پیوند با تاریخ این خطه دانست و بر برگزاری بین المللی این رویداد در ادوار آتی تاکید کرد.

به گزارش آرمان تبریز، یعقوب هوشیار در آئین اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری موسیقی موغام در محل مرکز همایش‌های بین المللی شهریار اظهار داشت: در شهرداری تبریز و در حوزه‌های مختلف به صورت شبانه روزی تلاش مستمری برای رفاه و آرامش شهروندان صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در میان بخش‌های مختلف، پیچیدگی مسائل فرهنگی و اجتماعی بسیار زیاد بوده و همین موضوع کار در این بخش را سخت‌تر می‌کند.

شهردار تبریز افزود: در این راستا تصمیم گرفته شده است تا در شأن مردم تبریز به بخش فرهنگ و هنر ورود یافته و فرهنگ اصیل این خطه را به کل جهانیان نشان دهیم چرا که ریشه فرهنگ و هنر در این خطه بسیار عمیق و تاریخی است.

وی، موسیقی موغام را تنها یک هنر و موسیقی ندانسته و گفت: این موسیقی یک هویت و ریشه برای مردم این خطه است که می‌تواند تمامی تلخی‌ها و شیرینی‌های تاریخ را بازگو کند. موسیقی موغام، ریشه‌ای برای پیوند با تاریخ است.

هوشیار با اظهار امیدواری نسبت به برگزاری پنجمین دوره از جشنواره با قدرتمندی بیشتری گفت: یکی از موضوعات مهم این است که موسیقی موغام، محدود به جغرافیای خاصی نیست و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز برنامه ریزی لازم برای برگزاری این جشنواره به صورت بین المللی صورت گیرد.

وی ادامه داد: از گروه‌های مرجع و اساتید این رشته می‌خواهیم تا نسبت به برگزاری جشنواره در شأن و حد درخور خود، وظیفه راهبری آن را بر عهده گیرند.

گفتنی است آئین اختتامیه چهارمین جشنواره موسیقی موغام با حضور و استقبال فعالان حوزه فرهنگ و هنر و عموم مردم در محل مرکز همایش‌های بین المللی شهریار برگزار شده و طی آن از هنرمندان منتخب جشنواره در بخش‌های نوازندگی و خوانندگی قدردانی شد.