طرح تشدید برخورد با خاطیان دستکاری پلاک وسیله نقلیه
طرح تشدید برخورد با خاطیان دستکاری پلاک وسیله نقلیه
آرمان تبریز_رئيس پليس راهور استان آذربایجان شرقی از طرح تشديد برخورد با خودرو هاي پلاک مخدوش، پوشيده يا دستکاري شده خبر داد و گفت: پلاک وسيله نقليه به عنوان هويت آن وسيله شناخته مي‌شود و اگر راننده‌اي اقدام به پوشاندن پلاک وسيله نقليه و يا مخدوشي آن کند هويت و اصالت را از خودروي خود گرفته است.

 

به گزارش آرمان تبریز؛سرهنگ فریدون قنبر زاده، در تشریح خبر فوق گفت:پلیس راهور استان از اول بهمن ماه طرح تشدید برخورد با خودرو های فاقدپلاک، پلاک مخدوش و پلاک پوشیده را در سطح استان در دستور کار قرار داده و بدون اغماض با خاطیان برخورد قانونی خواهد کرد.

این مقام انتظامی افزود: از ابتدای سال تاکنون با بیش از ۴۰ هزار فقره پلاک مخدوش برخورد قانونی صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰ درصد افزایش را نشان می دهد بیشترین برخورد در شهرستان تبریز با ۲۵۶۳۷ فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵۰ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی در خاتمه یادآور شد: دستکاری در پلاک، جابجایی آن و تردد بدون پلاک و همچنین دستکاری در ارقام پلاک جرم محسوب می‌شود قانون مجازات اسلامی، پلیس ضمن توقیف وسیله نقلیه، راننده را به مراجع قضائی معرفی خواهد نمود که قانونگذار ۶ ماه تا یکسال حبس برای مرتکبین این جرم در نظر گرفته است.

اسماعیل رحیمی / هشترود