عمل به پیام شهدا تکلیف امروز مردم و مسئولان است/ حضور در انتخابات ادامۀ راه شهداست
عمل به پیام شهدا تکلیف امروز مردم و مسئولان است/ حضور در انتخابات ادامۀ راه شهداست
تبریزکهن-استاندار و رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت آذربایجان شرقی با اشاره به تاکیدهای مکرر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) دربارۀ ضرورت زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا، عمل به پیام ها و وصایای آنان را موثرترین راهِ تحقق این فرمودۀ معظم له دانست و آن را تکلیف امروز مردم و مسئولان برشمرد.
تبریزکهن-استاندار و رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت آذربایجان شرقی با اشاره به تاکیدهای مکرر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) دربارۀ ضرورت زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا، عمل به پیام ها و وصایای آنان را موثرترین راهِ تحقق این فرمودۀ معظم له دانست و آن را تکلیف امروز مردم و مسئولان برشمرد.

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی، «مالک رحمتی» در مراسم متمرکز استانیِ غبارروبی و گلباران مزار مطهر شهدا به مناسبت دهه فجر با عنوان آیین «مهمانی لاله ها» که بعدازظهر امروز، پنجشنبه در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار شد، گفت: اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بعد از ۴۵ سال توانسته به عزت، اقتدار و جایگاه رفیعِ کنونی دست پیدا کند، مدیون شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت، کشور را بیمه کرده است و تا زمانی که این عَلَم به دست حضرت حجت(عج) برسد، این فرهنگ از ما صیانت خواهد کرد، افزود: در زمان حاضر وظیفۀ سنگینی داریم تا یاد و نام شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زنده نگه داریم.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: غبارروبیِ مزار مطهر شهدا و یا سرکشی به خانوادۀ آنان حداقلِ کاری است که انجام می دهیم و البته باید هم انجام دهیم اما آنچه که می تواند در زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا موثرترین نقش را ایفا کند، دریافت پیام های شهیدان و عمل به آنهاست.

رحمتی، با بیان اینکه پیام های شهیدان در وصایای آنان تبلور دارد، گفت: اولین پیام شهیدان، «توجه به الله تعالی» است و در همین چارچوب، توصیه کرده اند همواره متوجه باشیم که بندۀ خدا هستیم و راه حق، راهی است که خداوند متعال وعده داده است.

وی گفت: کسی که خدا را دارد، کدخدا نمی خواهد. آنچه به این کشور عزت و اقتدار می بخشد، توجه به الله تعالی است و باید امروز به این وصیت شهدا جامه عمل بپوشانیم.

استاندار آذربایجان شرقی، دومین پیام مهمِ شهدا که در وصیت نامه های آنان مورد سفارشِ موکّد قرار گرفته است را «پشتیبانی از ولایت فقیه» عنوان و اظهار کرد: پشتیبانی از ولایت فقیه از منظر شهیدانِ والامقام به اندازه ای پراهمیت بوده که بسیاری از آنان با دست هایی آغشته به خون، این عبارت را نوشتند.

رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت آذربایجان شرقی ادامه داد: امیدوارم عاملان خوبی برای این پیام شهدا بوده و وارثان خوبی برای ادامه راه شهدا در مسیر پشتیبانی از ولایت فقیه باشیم.

رحمتی، «خدمت به مردم» را سومین پیامِ مهم شهدا خواند و گفت: امروز من و هر مسئول دیگری که مدعی ادامۀ راه شهدا هستیم، باید همواره تابلوی خدمت به مردم، جلوی چشمانمان باشد.

وی گفت: البته خدمت به مردم باید با نهایت تواضع باشد و نباید مسئولی احساس کند حاکم بر مردم است که الحمدالله اعتقاد و شعار دولت سیزدهم این است که باید خادم مردم باشیم و با سبک و روشی که آیت الله رئیسی در انتخاب وزرا و مسئولان اجرایی داشته اند، این شعار در عمل هم ثابت شده است.

 

استاندار آذربایجان شرقی افزود: «ایستادگی و استکبارستیزی» پیام دیگر شهدا بوده است. شهدا با بصیرتی که داشتند همواره بر مقاومت و ایستادگی تاکید می ورزیدند و حتی می گفتند راه قدس از کربلا می گذرد.

رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت آذربایجان شرقی اضافه کرد: نتیجه عمل به وصایای شهدا را می توانیم در یمن، لبنان، سوریه، عراق و … ببینیم.

وی پیام دیگر شهیدان را «زمان شناسی» و «مسئولیت پذیری» توصیف کرد و با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: امروز، این انتخابات، جبهۀ زمان شناسی و جبهۀ مسئولیت پذیری ماست و اگر می خواهیم به پیام شهدا عمل کنیم، باید در انتخابات شرکت گسترده ای داشته باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی باز شدن راه انتخابات و نهادینه شدن مردمسالاری دینی در جامعه را ارمغان جانفشانی شهدا برای کشور دانست و گفت: اینک و در چهل و پنجمین بهارِ پیروزی حق بر باطل، انشاءالله می خواهیم چهلمین انتخابات را برگزار کنیم.

وی گفت: معنی این حرف آن است که حکومت، در طول ۴۵ سال گذشته ۴۰ بار به رأی مردم مراجعه کرده و رأی مردم، هر آنچه بوده، در کشور حاکم شده است.

استاندار آذربایجان شرقی، شرکت در انتخابات پیش رو را ادامۀ راه شهدا خواند و گفت: بار دیگر مسئولیت بزرگی بر گردن من و شماست تا با حضور پرشور و گسترده در انتخابات، مسیر شهدا را ادامه دهیم و اثبات کنیم تا آخرین نفَسی که در بدن داریم، پای کار انقلاب هستیم.

در این مراسم که با حضور آحاد مختلف مردم شهیدپرور تبریز و مسئولان استان همراه بود، مزار شهدای آرمیده در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز غبارروبی و گلباران شد.