فروش اینترنتی بلیت قطار عملاً در راستای حذف آژانس های معتبر و دفاتر فروش است!
فروش اینترنتی بلیت قطار عملاً در راستای حذف آژانس های معتبر و دفاتر فروش است!
آرمان تبریز-معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در راستای رفاه بیشتر مردم پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی اینترنتی خواهد بود.

آرمان تبریز-معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: درراستای رفاه بیشتر مردم پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی اینترنتی خواهد بود.
به گزارش آرمان تبریز به نقل از دولت بهار،سید میعاد صالحی، معاون وزیر و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران درجلسه ستاد نوروزی راه آهن بر لزوم آمادگی کامل راه آهن و شرکت‌های ریلی مسافری جهت ارائه بهترین خدمات به مسافرین تاکید کرد.
صالحی درباره نحوه فروش بلیت قطار‌ها افزود: با توجه به توسعه زیرساخت‌های فروش اینترنتی بلیت قطار‌ها و افزایش ضریب نفوذ اینترنت دربین مردم، تقاضا‌های زیادی به ما رسیده است که امکان خرید اینترنتی بلیت قطار‌ها افزایش یابد. در این راستا ما در پیش‌فروش‌های آینده اولویت را به فروش اینترنتی خواهیم داد.
تا این جا این سخنان از نظر مخاطب مشکلی ندارد و شاید جذاب هم هست! اما اگر از منظر توجه به موضوع حمایت از سرماگذاران و بحث اشتغالی زایی بنگریم، این تصمیم علاوه بر این که عجولانه است به نوعی در تقابل با اشتغالزایی این حوزه و طرد سرمایه گذاران می باشد.
اینک سوال این هست جناب آقای صالحی، آژانس هایی که سالیان متمادی اشتغالی زایی کرده و سرمایه گذاری نموده اند و در اشتغال زایی سهمی به زایی داشتند آیا می دانید با بخشنامه های خلق الساعه تا چه حد متضرر می شوند؟
همچنانکه که می دانید اکثر مسافرین قطار افراد متوسط به پایین هستند و شاید امکان دسترسی به سهولت به اینترنت را هم ندارند و در نتیجه این فرآیند علاوه بر این اینکه مشکلات را به این افراد مضاعف می کند شرکت ها و دفاتر فروش را نیز با مشکل مالی در آستانه عید مواجه می کند.
لذا شاید بهتر بود این تصمیم به جای اجرای فورس ماژور با یک پروسه کارشناسی شده با رعایت تمام جوانب و ابعاد عملیاتی می شد و آثار زیانبار آن شامل صدها شرکت و آژانس های  فروش معتبر نمی شد!
گفتنی است این تصمیم معاون وزیر راه و شهرسازی، موجبات نارضاتی جمع کثیری از انجمن های صنفی وحرفه ای دفاترخدمات مسافرت هوایی وگردشگری استان ها را در پی داشته است.