ثبت رویداد “بناب شهر دوچرخه” در فهرست رویدادهای گردشگری ایران
ثبت رویداد “بناب شهر دوچرخه” در فهرست رویدادهای گردشگری ایران
آرمان تبریز: گواهینامه بناب شهر دوچرخه  در تقویم رویدادهای گردشگری جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ با شماره ۲۰۲۰۱۶۹۲به ثبت رسید و  ابلاغ شد.
به گزارش آرمان تبریز ،مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی از ثبت رویداد” بناب شهر دوچرخه” همانند عنوان جشنواره کباب بناب در فهرست تقویم رویدادهای گردشگری کشوردر تقویم رویدادهای گردشگری”استانی” خبر داد.
احمد حمزه زاده مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی،  در تشریح این خبر افزود: گواهینامه ثبت رویداد بناب شهر دوچرخه  در فهرست  رویدادهای گردشگری جمهوری اسلامی ایران در سطح استانی در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ با شماره ۲۰۲۰۱۶۹۲به ثبت رسید و به استان ابلاغ شد
شهرستان بناب به دلیل اینکه یک شهرستان هم‌سطح بوده دوچرخه در این شهر بهترین وسیله تردد برای مردم از گذشته تا به امروز بوده و به طور مستمر از آن استفاده می‌کنند، به‌طوری‌که دوچرخه برای پدران پیر در این شهر جای عصای دستی برای سهولت در رفت‌وآمد و وسیله بازی برای بچه‌ها است.
دوچرخه برای مردم بناب به دلیل کم هزینه بودن و سرعت بالا نسبت به پیاده‌گردی اهمیت دوچندانی داشته و به دلیل محبوبیت این وسیله نقلیه، حالت همگانی به خود گرفته است.
خبرنگار ناصر غلامی هوجقان