بارش برف در محورهای مواصلاتی و لغزنده بودن محورها / ضرورت رعایت احتیاط بیشتر توسط رانندگان
بارش برف در محورهای مواصلاتی و لغزنده بودن محورها / ضرورت رعایت احتیاط بیشتر توسط رانندگان
آرمان تبریز_رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان آذربایجان شرقی از بارش برف در محورهاي مواصلاتي و لغزنده بودن محورها خبر داد و گفت: تمامي محورهاي مواصلاتي استان باز است.

به گزارش آرمان تبریز از هشترود ؛سرهنگ “حبیب آبراهه” اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل بارش برف کلیه محورهای مواصلاتی استان دارای سطح لغزنده و با کاهش دید همراه است که رعایت احتیاط بیشتر توسط رانندگان ضروری است.

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه کلیه محورهای مواصلاتی استان باز و تردد در آنها جریان دارد، تصریح کرد: لغزندگی جاده‌ها موجب می شود عبور و مرور در جاده‌ها به کندی صورت گیرد که رعایت فاصله طولی بیشتر خودروها در شرایط بارندگی برای پیشگیری از حوادث رانندگی ضروری است.

سرهنگ” آبراهه” به آمادگی پلیس راه و سایر ارگان های مرتبط برای خدمت رسانی به مردم و رانندگان اشاره و تأکید کرد: با رعایت اصول ایمنی در رانندگی می توان از بروز حوادث رانندگی و سنگین شدن بار ترافیکی جلوگیری کرد.

رئیس پلیس استان خاطرنشان کرد: لغزندگی جاده‌ ها یکی از عوامل مهم واژگونی و تصادفات رانندگی است و رانندگان برای پیشگیری از حوادث ناگوار، با سرعت مطمئنه حرکت و در مناطق برفی باید از زنجیر چرخ استفاده کنند.

سرهنگ “آبراهه” در پایان افزود: به رانندگان گرامی توصیه می‌شود علاوه بر داشتن زنجیر چرخ و لباس گرم، از سلامت خودرو، برف پاکن ها، بخاری خودرو، چراغ و لاستیک ها و پر بودن باک بنزین اطمینان داشته سپس با سرعت مطمئنه اقدام به تردد در محورها کنند

  • نویسنده : اسماعیل رحیمی / هشترود