گروه صنعتی تراکتورسازی ز یکی از افتخارات آذربایجان شرقی و ایران است
گروه صنعتی تراکتورسازی ز یکی از افتخارات آذربایجان شرقی و ایران است
آرمان تبریز-استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای شکوفایی اقتصادی کشور، اظهار داشت: گروه صنعتی تراکتورسازی یکی از مجموعه‌هایی است که با درک صحیح این موضوع، شعار "ما می‌توانیم" را عملی کرده و در این مسیر گام برداشته است.

آرمان تبریز-استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای شکوفایی اقتصادی کشور، اظهار داشت: گروه صنعتی تراکتورسازی یکی از مجموعه‌هایی است که با درک صحیح این موضوع، شعار “ما می‌توانیم” را عملی کرده و در این مسیر گام برداشته است.

به گزارش خبرنگار ما؛ دکتر محمدرضا پورمحمدی در مراسم افتتاح خطوط جدید و مدرن تولید و نوسازی‌شده مونتاژ تراکتورسازی ایران، با قدردانی از تلاش‌های این مجموعه در توسعه اقتصادی استان و کشور، افزود: عملکرد شرکت تراکتورسازی، در طول سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته و این شرکت امروز یکی از افتخارات آذربایجان شرقی و ایران است.

وی ادامه داد: به‌رغم عملکرد مناسب تراکتورسازی و تولید بسیاری از قطعات مورد نیاز صنعت خودرو توسط این مجموعه، هنوز با حد مطلوب فاصله داریم و باید فعالیت‌ها را تا قطع کامل وابستگی به خارج از کشور ادامه دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، اقتصادی درون‌زا و برون‌نگر است، گفت: استفاده کامل از ظرفیت‌های داخلی از اصول اقتصاد مقاومتی است که گروه صنعتی تراکتورسازی نیز با درک صحیح از این موضوع، برای عملیاتی کردن شعار “ما می‌توانیم” قدم برداشته و در این مسیر موفق بوده است.

وی بر اهمیت ارتباط صنعت و دانشگاه نیز تاکید کرد و گفت: با توجه به رشد روزافزون علم و فناوری در کشور، ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه در واحدهای تولیدی و صنعتی باید مورد توجه مدیران بنگاه‌های اقتصادی استان قرار گیرد.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث فاز سوم تغلیظ در مجتمع مس سونگون، از عدم همکاری مناسب شرکت ملی مس ایران در این خصوص انتقاد کرد و گفت: بر این باوریم که خام‌فروشی در معادن مس استان بویژه مس سونگون، به ضرر استان است و کسانی که در مسیر فراوری محصولات این معدن، مانع ایجاد می‌کنند خیرخواه مردم نیستند.

وی همچنین با انتقاد از کم‌کاری برخی از مسئولان در راستای احداث کارخانه تولید آلومینا از نفلین‌سینیت در شهرستان سراب، گفت: با وجود پنج میلیارد تن ذخایر آلومینا در آذربایجان شرقی و در شرایطی که آلومینای مورد نیاز کشور از معادن آفریقا وارد می‌شود، باز هم برخی‌ها اصرار دارند که راه‌اندازی کارخانه نفلین‌سینیت به‌صرفه نیست.

استاندار آذربایجان شرقی پس از این مراسم از خطوط جدید و مدرن کارخانه تراکتورسازی و همچنین خطوط نوسازی‌شده این کارخانه بازدید کرد.