جشنواره ملی کسب و کارهای بازنشستگان نیروهای مسلح با عنوان کوکباز برگزار می‌شود
جشنواره ملی کسب و کارهای بازنشستگان نیروهای مسلح با عنوان کوکباز برگزار می‌شود
آرمان تبریز-رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: جشنواره ملی کسب و کار های بازنشستگان نیروهای مسلح و نمایشگاه توانمندی‌های باز ایستادگی ۴و ۵ شهریور برگزار می‌شود.

آرمان تبریز-رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: جشنواره ملی کسب و کار های بازنشستگان نیروهای مسلح و نمایشگاه توانمندی‌های باز ایستادگی ۴و ۵ شهریور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما ؛ابراهیم محمودزاده مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در نشست خبری نخستین جشنواره ملی کسب و کارهای بازنشستگان نیروهای مسلح(کوکباز) و نمایشگاه توانمندی‌های باز ایستادگی که صبح امروز(شنبه ۱۹ مرداد)در سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره ملی کسب و کارهای بازنشستگان نیروهای مسلح و نمایشگاه توانمندی‌های باز ایستادگی، چهارم و پنجم شهریور در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: دویست و دوازده اثر و ایده برای کسب و کار به این جشنواره ارسال شده است و قصد داریم یک کار ارزشمند در بستر اینترنت به مردم ارائه دهیم.

محمودزاده گفت: سالانه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان به حساب بازنشستگان نیروهای مسلح واریز می‌شود و امسال حدود ۲۳ درصد افزایش حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح را داشتیم، به همین دلیل به این فکر افتادیم که راهکاری را پیش بینی کنیم تا خدمات بهتر و بیشتری به بازنشستگان ارائه دهیم.

رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح ادامه داد: در همین راستا اپلیکیشن (کوکباز) در فضای مجازی پیش بینی شد تا خدمات بهتر و بیشتری به بازنشستگان ارائه دهیم.

وی افزود: ایده، محصول، شرکت‌های نوپای کوچک و متوسط، تعاونی و شرکت‌های مشارکتی و محتواهای دولتی، ۵ حوزه جشنواره کوکباز هستند.

محمودزاده ادامه داد: ما سعی کردیم برای شرکت‌کنندگان در جشنواره کوکباز، واژه «بازایستاده» را به جای «بازنشسته» به کار ببریم تا از این طریق به بازنشستگان برای تحرک مجدد انگیزه دهیم.

وی با بیان اینکه تسریع در ارائه خدمت و ارزان تمام کردن خدمت، دو هدفی مد نظر ما برای جشنواره کوکباز بودند، گفت: سیستم کوکباز به صورت ۲۴ ساعته در خدمت بازنشستگان نیروهای مسلح است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تا امروز قریب به ۲ هزار نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کردند، افزود: در این جشنواره از بازنشستگان نیروهای مسلح که بعد از بازنشستگی کسب و کاری را راه‌اندازی کردند تجلیل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینکه در پایان روز دوم این جشنواره، از برگزیدگان نهایی هر یک از حوزه‌ها تجلیل خواهد شد، گفت: بسیاری از بازنشستگان نیروهای مسلح به ما می‌گویند که وضعیت ما بد نیست اما ما خانواده‌ای داریم که بیکار در آن وجود دارد. ما به این منظور کمیته عالی اشتغال را برای فرزندان بازنشستگان نیروهای مسلح و حتی خود بازنشستگانی که همچنان توان کار کردن دارند، ایجاد کردیم. این کمیته به صورت وام و همچنین ایجاد و راه‌اندازی کارخانه فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه امسال به صورت میانگین ۲۴ درصد حقوق بازنشستگان افزوده شد، گفت: ۷۰۰ هزار تومان کف و یک میلیون و پانصد هزار تومان سقف افزایش حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح در سال ۹۸ است. ضمن اینکه بازنشستگان نیروهای مسلح از تخفیف ۳۰ درصدی فروشگاه‌های اتکا نیز برخوردار هستند.

  • منبع خبر : اطلاع رساانی وزارت دفاع