خوشحالیم که چنین افتخار غرورانگیزی نصیب استان شد
خوشحالیم که چنین افتخار غرورانگیزی نصیب استان شد
آرمان تبریز- استاندار آذربایجان شرقی ظهر امروز میزبان دانش‌آموزان حائز رتبه‌های تک‌رقمی آزمون سراسری سال 98 بود و در مراسمی که با حضور خانواده‌های آنان برگزار شد، با اهدای لوح سپاس از تلاش‌های این دانش‌آموزان قدردانی کرد.

آرمان تبریز- استاندار آذربایجان شرقی ظهر امروز میزبان دانش‌آموزان حائز رتبه‌های تک‌رقمی آزمون سراسری سال ۹۸ بود و در مراسمی که با حضور خانواده‌های آنان برگزار شد، با اهدای لوح سپاس از تلاش‌های این دانش‌آموزان قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز ،دکتر محمدرضا پورمحمدی در این مراسم، با تبریک موفقیت درخشان چهار نفر از دانش‌آموزان استان در کسب رتبه‌های برتر کنکور سراسری، گفت: بسیار خوشحالیم که چنین افتخار غرورانگیزی نصیب استان شد و امیدواریم این توفیقات در مراحل بعدی نیز ادامه داشته باشد.

وی همچنین از تلاش‌ها و زحمات خانواده‌های دانش‌آموزان، معلمان، مدیران و دست‌اندرکاران آموزش و پرورش استان در کسب این موفقیت قدردانی کرد و گفت: دانش‌آموزان عزیز قدردان پدران و مادران و معلمان خود باشند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بیشترین موفقیت‌ها نتیجه اصلاح فردی و مهندسی انسانی است، افزود: درس خواندن تنها یک بُعد از زندگی است و انسان کامل کسی است که در همه ابعاد زندگی تلاش کند.

وی خاطرنشان کرد: رقابت در کنکور کار مهم و سختی است، اما این فقط شروع یک راه است که باید با انگیزه و اهتمام بیشتری ادامه یابد.

پورمحمدی به دانش‌آموزان موفق کنکوری توصیه کرد که عزم و همت خود را محدود به ورود به دانشگاه نکنند و فتح قله‌های موفقیت در همه عرصه‌های زندگی را به عنوان هدف انتخاب کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تحصیل در دانشگاه نسبت به مدرسه تخصصی‌تر است، گفت: آموزش در دانشگاه، دانشجومحور است و بنابراین موفقیت شما بستگی به تلاش خودتان دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این مراسم، با بیان اینکه آذربایجان شرقی امسال از نظر تعداد رتبه‌های تک‌رقمی بعد از تهران رتبه دوم کشور را به دست آورد، افزود: با برنامه‌ریزی منسجم و هماهنگ در شش سال گذشته، تعداد رتبه‌های تک‌رقمی استان همواره سیر صعودی داشته است.

جعفر پاشایی گفت: دانش‌آموزان استان در این مدت، ۵ مدال جهانی و ۴۹ مدال ملی در المپیادهای مختلف علمی کسب کرده‌اند.

میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم از تلاش‌های استاندار و مجموعه دست‌اندرکاران دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجان شرقی قدردانی کرد و موفقیت دانش‌آموزان استان در کنکور را تبریک گفت.

دانش‌آموزان حائز رتبه‌های تک‌رقمی کنکور پس از این مراسم به همراه خانواده‌ها و مدیران مدارس خود میهمان ضیافت ناهار استاندار آذربایجان شرقی شدند.

گفتنی است چهار نفر از دانش‌آموزان استان امسال موفق به کسب رتبه‌های تک‌رقمی کنکور سراسری شدند.

محسن راستکار از دبیرستان علامه طباطبایی تبریز موفق به کسب رتبه دوم علوم تجربی در کنکور امسال شد و امین ایمان‌پور، رسا ظفری و محمدرضا ارشدی صوفیانی هر سه از دبیرستان شهید مدنی تبریز به ترتیب رتبه‌های سوم علوم انسانی و چهارم و پنجم علوم تجربی را کسب کردند.