اعتماد مردم مهم ترین سرمایه اجتماعی پلیس است
اعتماد مردم مهم ترین سرمایه اجتماعی پلیس است
آرمان تبریز-فرمانده انتظامی آذربایجانشرقی گفت: اعتماد مردم مهم ترین سرمایه اجتماعی پلیس است و اصحاب رسانه یاران صدیق و امانتدار خوب مردم و پلیس هستند .

آرمان تبریز-فرمانده انتظامی آذربایجانشرقی گفت: اعتماد مردم مهم ترین سرمایه اجتماعی پلیس است و اصحاب رسانه یاران صدیق و امانتدار خوب مردم و پلیس هستند .

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ ،سردار”حسین عبدی ” در مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار و تقدیر از خبرنگاران عرصه امنیت استان برگزار شد،اظهار داشت: آرامش مطلوب انسان ها نیازمند امنیت پایدار اجتماعی است که توسط پلیس تامین می شود در صورتی که به آرامش مطلوب نرسیم زندگی اجتماعی مختل خواهد شد.

رئیس پلیس آذربایجانشرقی افزود؛آرامش مطلوب انسان ها، نیازمند امنیت پایدار اجتماعی است که توسط پلیس تامین می شود در صورتی که به آرامش مطلوب نرسیم زندگی اجتماعی مختل خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه ۸۶ درصد سرقت ها در آذربایجان شرقی کشف شده است ،ادامه داد: سرقت از موضوعات ناامنی در جامعه است که باید  مهار و کشف و سارق نیزمجازات شود و در خصوص سرقت ۲۴ دستگاه مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

سردار “عبدی” با اشاره به راه اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت در استان افزود: در ۴ ماهه سال جاری ۱۱۳ باند سارقان متلاشی شده است و ۲ هزار و ۸۴۴ سارق دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده اند.

رئیس پلیس استان با بیان اینکه بخش عمده سرقت ها در استان مربوط به خودرو ها است، ادامه داد: سرقت خودرو و قطعات داخل آن و همچنین سرقت پلاک خودرو در مجموع ۴۹ درصد سرقت های استان را به خود اختصاص داده و ۸۱ درصد سرقت خودروها مربوط به سرقت خودروی پراید بوده که نیاز هست مالکان این نوع خودرها در تجهیز سیستم ایمنی

آن دقت و اهتمام بیشتری داشته باشند.

سردار”عبدی” با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی  از لحاظ سرقت جزء کم وقوع ترین استان ها است، اضافه کرد:استان در حوزه وقوع سرقت در رتبه ۲۷ کشوری بوده که این موفقیت در سایه همدلی ،همکاری و مشارکت مردم حاصل شده و در خصوص استفاده از نگهبان محله باید شما اصحاب رسانه اطلاع رسانی خوبی داشته باشید.

وی در خصوص جرایم فضای مجازی اظهار داشت: ۹۹ درصد جرایم فضای مجازی در استان منجر به کشف شده که بیشترین جرایم فضای مجازی به ترتیب برداشت های اینترنتی،کلاهبرداری های رایانه ای،هتک حیثیت و نشراکاذیب می باشد.

فرمانده انتظامی استان به کشف بیش از یک تن مواد مخدردر ۴ ماهه سال جاری اشاره کرد و افزود:که در این مدت ۸ باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی و  ۶ هزار و ۸۸۷ نفر معتاد جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیاد تحویل شده و جایگاه استان در خصوص اعتیاد در رده ۲۸ کشور قرار دارد و جزء استان های پاک هستیم.

ارشدترین مقام انتظامی استان از افزایش تماس های ۱۱۰ در ۴ ماهه سال جاری خبر داد و گفت:در این مدت  ۶۱۶ هزار و ۶۶۵ تماس با مرکز فوریت هایر پلیسی استان برقرار شده که از افزایش ۲۸ درصدی برخوردار بوده و میزان تماس های عملیاتی نیز ۸ درصد افزایش داشته است.

وی افزایش ۹ درصدی متوفیان تصادفات رانندگی در استان را نگران کننده عنوان کرد و افزود: در بررسی و تحلیل علل تصادفات فوتی، شاهد هستیم که ۴۱ درصد از تصادفات به علت توجه به جلو و ۳۲ درصد مربوط به تخطی از سرعت مطمئن بوده که نیاز هست شما خبرنگاران در این زمینه پلیس را یاری کنید تا نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و

فرهنگ سازی ترافیکی در بین رانندگان قدم های موثرتری برداریم.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و افتخار می کنیم که خادم مردم هستیم،گفت: در بحث استاندارد سازی و تعالی رفتار کارکنان و تکریم ارباب رجوع دوره های خوبی برای پرسنل اجرا شده که نتیجه آن کاهش بیش از ۴۰ درصدی شکایات مردم از پلیس و همچنین کاهش ۳ درصدی انتقاد از عملکرد پلیس استان موید این

مطلب و ادعا است.

در پایان این جلسه خبرنگاران و اصحاب رسانه سوالات خود را در حوزه های انتظامی از سردار “عبدی” مطرح و از همکاری مطلوب این فرماندهی با اصحاب رسانه و انعکاس سریع، دقیق و شفاف اخبار قدردانی کردند.