فرماندار تبریز خبر داد: افتتاح ۲۰۰ پروژه عمرانی در هفته دولت / ساماندهی تاسیسات بازار تبریز ضروریست
فرماندار تبریز خبر داد: افتتاح ۲۰۰ پروژه عمرانی در هفته دولت / ساماندهی تاسیسات بازار تبریز ضروریست
آرمان تبریز- فرماندار شهرستان تبریز گفت: بیش از 200 پروژه عمرانی در هفته دولت با 335 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

آرمان تبریز- فرماندار شهرستان تبریز گفت: بیش از ۲۰۰ پروژه عمرانی در هفته دولت با ۳۳۵ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

به گزارش خبرنگار ما؛بهروز مهدوی در نشست خبری خودی با اصحاب رسانه در خصوص اقدامات عمرانی اجرایی شده توسط برخی ارگان های دولتی در تبریز اظهار کرد: بیش از ۲۰۰ پروژه عمرانی در هفته دولت با ۳۳۵ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

طرح زوج و فرد از دوم شهریور ماه اجرایی می شود

وی همچنین در خصوص طرح زوج و فرد ادامه داد: طرح زوج و فرد از ۲ شهریور به صورت ارشادی و از ۱۵ مهر به صورت رسمی و بر اساس مصوبه شورای ترافیک اجرا می شود، این طرح برای خیابان های اصلی و مرکزی تبریز اجرا می شود که قطعا پیشبینی های لازم برای ساکنین محلات داخل محدوده طرح صورت گرفته است.

فرماندار تبریز خاطرنشان کرد:بر اساس ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، افرادی که سد معبر ایجاد می کنند، باید شهرداری با آنها برخورد کند، همچنین برای طرح بازآفرینی پایدار شهری، ۴ خانه محله به عنوان تسهیل گر در محلات بافت فرسوده مستقر شده است تا تسهیل شود.

وی با اشاره به مسئله افت فشار آب شهری تبریز گفت: در تبریز، لوله های اصلی انشعاب آب به هم وصل نیستند و رینک بندی نشده است که تا باسمنج منبع آب به صورت ثقلی توزیع می شود اما طرح رینک بندی آب شرب شهری و زون بندی توزیع آب در تبریز در دست اجراست.

مهدوی متذکر شد: باید تاسیسات بازار تبریز ساماندهی شود، سیستم گرمایشی بازار که اکنون با نفت یا گاز مایع است، قرار است به صورت یکپارچه صورت گیرد. در آتش سوزی بازار تبریز بر خلاف برخی مطالبی که خارج از استان منتشر شده بود، تنها یک درصد بازار تبریز از این موضوع متأثر شده است و مرمت سرای ایکی قاپیلار در دست اجراست.

وی در خصوص انتخابات پیشرو تصریح کرد: انتخابات یکی از اصلی ترین وظایف فرمانداری ها و وزارت کشور محسوب می شود و برنامه انتخابات بر اساس زمانبندی وزارت کشور اجرا می شود که آذرماه ثبت نام از کاندیداها آغاز می شود و همه تلاش ما مشارکت حداکثری در کمال سلامت و امنیت است.

مهدوی در پاسخ به شیوه انتخاب هیئت اجرایی انتخابات و استفاده از نیروهای جوان تر و تازه نفس در این هیئت، اعلام کرد: هیئت اجرایی سرقفلی برای یک عده ای در تبریز نیست و معتقدم باید در هیئت های اجرایی انتخابات افراد نخبه و مورد اعتماد مردم حضور یابند.

وی در پاسخ به خبرنگار آریا گفت ؛بزرگترین مشکل کشور ما بحث اشتغال است و در بخش های دیگر هم اثر گذار است

نماینده عالی دولت در شهرستان تبریز؛ ادامه داد:در تبریز برای رفع موانع تولید و تسهیل روند سرمایه گذاری تلاش های جدی صورت گرفته است من در اولین روز مسئولیت فرمانداری با تجمع کارگران مواجه شدم، با بررسی صورت گرفته متوجه شدم که بیش از ۶ واحد دارای مشکل است. از ابتدا گفته ام که تلاش می کنم در دوران مدیریت خود اجازه اخراج بدون توجیه منطقی کارگری را نخواهم داد لذا در بحث تسهیلات و مدیریت هم به مدیران عامل کمک کرده ایم. اکنون به جز یک واحد «ایرداک» که مشکل قضایی دارد، بقیه واحدها در حال فعالیت هستند.

وی تاکید کرد :بزرگترین معضل جامعه کنونی، بیکاری است و دولت باید بستری مناسب برای رفع این معضل فراهم کند.

فرماندار تبریز در پاسخ به سوالی در مورد ساماندهی دست فروشان تبریز، نیز اظهار داشت: شهرداری موظف به رفع سد معبر است چراکه پیاده رو حق مردم است، اما دستفروشان هم حقی برای فعالیت دارند که باید با تعیین محل های مناسب، زمینه فعالیت آنها را فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه من، هم فرماندار بازاری ها هستم و هم، فرماندار دست فروشان، اضافه کرد: باید حق عامه مردم در این موضوع مد نظر قرار گرفته و رعایت شود. معتقدم باید بی نظمی ساماندهی شده و انضباط ایجاد شود. آخرین اقدام شهرداری آماده سازی ۵ نقطه از شهر برای ساماندهی است که باید جای مناسبی برای دستفروشان مشخص کرده و ساماندهی کنیم.

مهدوی با بیان اینکه پیگیر مشکلات برخی واحدهای مشکل دار بودیم، اظهار کرد: پیگیر مشکلات و اعتراضات کارگران نیز بودیم و در زمان مدیریت بنده اجازه نخواهم داد کارگری بدون حساب و کتاب اخراج شود و مقرر شده زمانی که کارگران دچار مشکل شوند، مدیرعامل آن واحد شخصا پاسخگوی اعتراض کارگران باشد.

فرماندار تبریز همچنین در خصوص مدیریت بحران آتش بازار تبریز اظهار کرد: آتش سوزی ایکی قاپلار در پنج ساعت اول مهار شد و خسارت افراد نیز کمتر از یک هفته پرداخت شد و تعمیرات بازار نیزهمچنان ادامه دارد و ادعا می کنیم که مدیریت بحران این حادثه، یکی از موفقیت های ما در حوزه بحران بوده است.