درخشش خیره کننده علی مبارکی در هافبک دفاعی
درخشش خیره کننده علی مبارکی در هافبک دفاعی
آرمان تبریز: علی مبارکی، زاده ۲مرداد ۱۳۷۳ در نیشابور بازیکن ایرانی فوتبال کشورمان جدیدترین لژیونر فوتبال ایران لقب گرفت.

آرمان تبریز: علی مبارکی، زاده ۲مرداد ۱۳۷۳ در نیشابور بازیکن ایرانی فوتبال کشورمان جدیدترین لژیونر فوتبال ایران لقب گرفت.

وی پیشتر درملوان بندر انزلی، سپاهان اصفهان، تراکتور تبریز  در پست هافبک دفاعی و میانی بازی می کرد.

بازیکن سابق تراکتور که سابقه بازی در تیم‌های پایه تیم ملی کشور، امید سپاهان و امید ملوان انزلی را داشته و برای مدتی هم در فوتبال تبریز بازی کرد،  زیر نظر بیژن  شجاعی در ملوان بندر انزلی و صابر تقی زاده در تراکتور تبریز رشد کرد.

وی می گوید: با عضویت در تیم ملوان بندرانزلی و زیر نظر بیژن شجاعی به دلیل داشتن قد و هیکل بلند برای هافبک دفاعی انتخاب شدم. بعد از مدتی با شرکت در تمرینات و داشتن بهترین عملکرد در پست هافبک دفاعی توجه همه بخصوص کادر فنی را به خود جلب و شماره ۶ را از آن خود کردم. بعد مدتی برای تمرینات به بزرگسالان اضافه شدم و مورد تایید قرار گرفتم.

مبارکی افزود:من استعداد این پست را داشتم و به همین خاطر همیشه مدیون بیژن شجاعی هستم که استعداد من را کشف کرد.

وی سال ۱۴۰۰ با عقد قراردادی یک ساله به تیم آلیانس لنکران جمهوری آذربایجان پیوست و زیر نظر سجاد محمودی درلیگ آذربایجان درخشید.

علی مبارکی در سال ۲۰۲۳ قرارداد دو و نیم ساله در نقل انتقالات زمستانی با تیم اسپورتینگ لیسبون B (کشور پرتغال)  بست.

مبارکی: لیگ پرتقال لیگ خیلی خوب و سختی است

مبارکی لژیونر ایرانی در خصوص بازی در تیم اسپورتینگ پرتعال گفت: جدا شدن از خزرلنکران آذربایجان تصمیم سختی نبود. بازی در لیگ پرتقال خیلی خوب است لیگ پرتغال لیگ سختی است. این رقابت کیفیت بالایی دارد و بسیار سریع است که برای من خوب خواهد بود. من چنین فوتبالی را دوست دارم. باید دید در اولین فصل حضورم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

من خیلی خوشحالم در اینجا هستم. معتقدم تیم خیلی خوبی داریم و این فصل یک هدف بزرگ داریم که آن هم صعود به سطح اول لیگ پرتغال است.

لژیونر فوتبال ایران اظهار داشت:با ۱۰۰ درصد تمرکز فصل را آغاز خواهیم کردتا در حد توانمان بهترین جایگاه را بدست آوریم.

مبارکی در خصوص بازی در تیم ملی ایران اظهار داشت: آرزوی هر بازیکنی است تو مسابقات لباس تیم ملی برتن کند آرزوی موفقیت برای تیم ملی در بازی های آسیایی دارم و مطمعنم از گروه صعود میکنیم ….

مبارکی: مهمترین هدفش در زندگی انتقال دانش و کمک به دیگران است
او درباره مهمترین هدف خود در فوتبال گفت: امیدوار هستم دانش و اطلاعاتی که امروز به دست می آورم را بتوانم در آینده به مردم و نسل بعد انتقال دهم. این بزرگترین دستاورد من خواهد بود؛ انتقال این تجربیات به افرادی که بضاعت مالی ندارند، بچه‌ها در ایران و یا باشگاه سابقم در ایران.

بازیکن ایرانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: دوست دارم اینجا موفق شوم و به آینده خوب امیدوارم . من دوست دارم هر روز بتوانم بهترین عملکرد خودم را در تیم اسپورتینگ نشان دهم و کیفیت بازی خودم را نشان دهم. من خیلی دوست دارم به دیگران کمک کنم. دوست دارم در پایان دوران فوتبالم به این خواست و مهم برسم که به دیگران کمک کرده باشم. شاید به یک نفر و شاید به چندین  نفر. حس کمک کردن به دیگران را دوست دارم.