تمامی زمینه‌های همکاری بین دانشگاه تبریز و دانشگاه تلعفر برقرار است
تمامی زمینه‌های همکاری بین دانشگاه تبریز و دانشگاه تلعفر برقرار است
دیدار رؤسای دانشگاه‌های تبریز و تلعفر عراق با حضور معاونان آموزشی و پژوهشی دانشگاه و مدیر همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش آرمان تبریز، دکتر صفر نصراله‌زاده طی سخنانی در این نشست اظهار کرد: دانشگاه تبریز به‌عنوان دومین دانشگاه قدیمی کشور با بیش از ۲۱ هزار دانشجو و ۲۰ دانشکده و اساتید مجرب و فرهیخته، ارتباط با عراق را که کشور دوست و همسایه‌ی ما است، جزو اولویت‌های خود قرار داده است.

دکتر نصراله زاده با اشاره به اشتراکات دینی، فرهنگی و حتی زبانی(ترکی) میان دو دانشگاه تبریز و تلعفر عراق گفت: امیدواریم موجبات رشد و توسعه‌ی این دانشگاه را که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است، فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: زمینه‌های زیادی برای برقراری ارتباط بین این دو دانشگاه وجود دارد که از جمله‌ی این زمینه‌ها می‌توان به تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های مشترک و … اشاره کرد.

وی در خاتمه با بیان اینکه تمامی زمینه‌های همکاری بین دو دانشگاه فراهم است، گفت: هرچقدر این ارتباطات و رفت و آمد‌ها افزایش یابد، قطعا پیشرفت و رشد دانشگا تلعفر نیز فراهم می‌شود ‌و ما آمادگی خود را برای هرگونه همکاری اعلام می‌کنیم.

سهولت در جذب دانشجویان مقاطع دکتری دانشگاه تلعفر توسط دانشگاه تبریز

رئیس دانشگاه تلعفر عراق نیز در این دیدار گفت: ما می‌توانیم نهایت استفاده را از اشتراکات مذهبی، فرهنگی و زبانی یکدیگر داشته باشیم.

دکتر عبدالعریز احمد عزیز ادامه داد: مشکل اصلی ما تعداد کم نیروی انسانی در بین اساتید است و خواسته‌ی ما از دانشگاه تبریز این است که با سهولت در جذب دانشجویان دانشگاه تلعفر و تحصیل این دانشجویان در مقطع دکتری، بتوانیم کمبود استاد در سال‌های آتی را جبران کنیم.