در تلاش هستیم پروژه تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی به نتیجه برسانیم
در تلاش هستیم پروژه تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی به نتیجه برسانیم
آرمان تبریز-نشست هماهنگی ساخت و تأمین 100 هزار واحد مسکونی با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی، نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح ،معاونین هماهنگ کننده ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع، مدیران عامل بنیاد های تعاون نیروهای مسلح و معاونین هر دو وزارتخانه در ستاد وزارت دفاع برگزار شد.

آرمان تبریز-نشست هماهنگی ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی، نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح ،معاونین هماهنگ کننده ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع، مدیران عامل بنیاد های تعاون نیروهای مسلح و معاونین هر دو وزارتخانه در ستاد وزارت دفاع برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز، در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت های به اجرا درآمده از زمان انعقاد تفاهم نامه ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار مسکن بین وزارت دفاع و راه و شهرسازی توسط معاونین هر دو وزارتخانه ارائه شد.

در ادامه امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با قدردانی از اهتمام مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی نسبت به امر مسکن در کشور و نیروهای مسلح اظهار داشت: در تلاش هستیم با به کارگیری مناسب همه ظرفیت های نیروهای مسلح و کشور ظرف مدت ۳ سال پروژه تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را با مشارکت وزارت راه و شهرسازی به نتیجه برسانیم.

وی در ادامه گفت: تأمین مسکن نیروهای مسلح از آنجائیکه کارکنان نیروهای مسلح نقش محوری و اساسی در تأمین امنیت ملی و امنیت اجتماعی دارند لذا تأمین و ساخت مسکن برای این قشر از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وزیر دفاع با بررسی فعالیت های انجام شده در هر دو وزارتخانه در خصوص تأمین مسکن تأکید کرد: در ساخت مسکن باید با گذر از روش های سنتی و با استفاده از ظرفیت های گوناگون مالی، مشارکت بخش خصوصی و بهره گیری از زمین های نیروهای مسلح، ساخت و تأمین مسکن مورد نیاز نیروهای مسلح را به شیوه صنعتی جلو ببریم.

وزیر دفاع در ادامه با تأکید بر برنامه ریزی اصولی ساخت محله، سرمایه گذاری در “صندوق یکم” به عنوان بخشی از منبع تأمین مالی، سرمایه گذاری برای خرید ۴۷ هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور، مشارکت در ساخت و تأمین مسکن در ۲۱ استان، احصاء زمین های نیروهای مسلح و اقدام برای تغییر کاربری و دریافت منابع مالی از بانک ها را از شورای راهبری وزارت دفاع مطالبه کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی در ادامه این جلسه تعامل وزارتخانه های دفاع و راه و شهرسازی را مصداقی از یکپارچی اراده و تصمیم جدی برای تأمین مسکن در کشور عنوان کرد و گفت: پروژه های مسکونی نیروهای مسلح که تأمین کنندگان امنیت، عزت و بازدارندگی در کشور هستند بایستی کاملاً پیشتاز و الگو باشد.

وی با بیان اینکه امروز در وزارت راه و شهرسازی موضوع زمین فروشی به طور کامل منتفی است گفت: در تلاش هستیم از طریق مشارکت با سازمان ها و تعاونی ها در حوزه تأمین و ساخت واحد های مسکونی با حذف رانت و … دغدغه تأمین مسکن عمومی را با جدیت پیگیری و کاهش دهیم .

وی در خصوص اینکه نیروهای مسلح تمام تلاش خود را در تأمین زمین های آماده ساخت در سراسر کشور به کار بندند گفت: این زمین ها باید در نقاطی باشد که کمترین هزینه آماده سازی اعم از انشعابات گاز و برق و … را داشته باشد.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری بین وزارت دفاع و پشتیبانی ونیروهای مسلح و وزارت راه و شهرسازی با موضوع ساخت و تأمین۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان و بازنشسگان نیروهای مسلح در تیرماه امسال به امضاء رسید.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع این تفاهم نامه را در راستای اجرای منویات فرماندهی معظم کل قوا و نیز سیاست های حمایتی دولت و همچنین اهمیت موضوع مسکن در اقتصاد خانواده و رونق تولید و اشتغال عنوان کرده بود.

این تفاهم نامه تمامی کارکنان و بازنشسگان نیروهای مسلح و سازمان ها، موسسات و شرکت های وابسته به نیروهای مسلح را شامل خواهد شد.

  • منبع خبر : روابط‌عمومی وزارت دفاع