علامه طباطبایی عَلَم حمایت از مردم مظلوم فلسطین را بر افراشت
علامه طباطبایی عَلَم حمایت از مردم مظلوم فلسطین را بر افراشت
آرمان تبریز: کنگره ی بین المللی علامه سید محمد حسین طباطبایی ،با حضور مسئولان استانی،اساتید حوزه و دانشگاه کشوری و استانی و تعداد کثیری ار دانشجویان آذربایجان شرقی در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد .

به گزارش آرمان تبریز، دکتر صفر نصر اله زاده رئیس دانشگاه تبریز در ابتدای این کنگره با بیان اینکه علامه طباطبایی یک عالم شاگرد پرور تمام عیار بود ،گفت : علامه طباطبایی در سخت ترین نقطه ی تاریخ که خیلی ها جرأت نمی کردند در تشخیص حق و باطل اظهار وجود کرد و با تحصن در تهران و دفاع از امام خمینی (ره ) نقش مهمی در آزادی ایشان داشت .

وی ادامه داد : علامه طباطبایی از نفرات ثابت جلسات مشورتی امام خمینی ( ره ) بود که امام ( ره ) از نظرات ایشان استفاده می کردند . دکتر نصر اله زاده ،با بیان اینکه علامه طباطبایی یک عالم شاگرد پرور تمام عیاری بود ، افزود : شهیدان مطهری ، بهشتی ،مرحوم علامه مصباح یزدی و … از جمله شاگردان برجسته ی علامه هستند که همگی نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشتند .

وی با اشاره به بیانیه ی علامه طباطبایی در محکومیت جنایات یهودیان و حمایت از مردم فلسطین نیز گفت : علامه طباطبایی همواره در حمایت از مردم فلسطین همراه امام خمینی ( ره ) بود و علم حمایت از مردم مظلوم فلسطین را برافراشت .

رئیس دانشگاه تبریز در خاتمه با اشاره به برگزاری راهپیمایی مردم ایران اسلامی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین خاطر نشان کرد : امروز شاهد برپایی راهپیمایی مردم در محکومیت جنایت های رژِم غاصب صهیونیستی هستیم و امیدواریم به زودی شاهد نابودی رژِم جعلی صهیونیستی و محو شدن این رژِم از صفحه ی روزگار باشیم .