ثبت نام ۸۰۰ دانش آموز در اولین فستیوال فناوری و نوآوری رینوفست
ثبت نام ۸۰۰ دانش آموز در اولین فستیوال فناوری و نوآوری رینوفست
آرمان تبریز: مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: استقبال دانش آموزان از اولین فستیوال رینوفست بی نظیر بوده و انتظار داریم تا۱۰۰۰ نفر ثبت نام کنند.

به گزارش آرمان تبریز، مسعود سعادتی در نشست خبری فستیوال رینوفست اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های علمی در انواع مختلف و اجرای پروژه‌های علمی در خارج از درس پذیرفته شدن تامین و بست دانش است.
وی ادامه داد: برگزاری فستیوال‌های فناوری و علمی معمولا فضای علمی آمیخته با تفریحی و آموزش است. استان ما در حوزه‌ نمایشگاه‌های فناوری و نوآوری جز استان‌های پیشتاز در این زمینه است.
سعادتی در خصوص اهداف فستیوال بیان کرد: اهداف فستیوال فضای آموزشی و علمی است که انواع برنامه‌ها دارد. آگاهی به دانش آموزانمان محورهای اصلی ما و فستیوال است.
وی بیان کرد: در استان ما بیش از ۳۹ پژوهش‌سرای دانش آموزی وجود دارد و تاکیدمان به این پژوهش سراها فعال بودن در این راستا بودده و دراین رویداد در راستای هفته‌ی پژوهش است و ما برنامه‌ای داریم کسانی که در رینوتکس شرکت دارند در هفته‌ی پژوهش از آنان تجلیل شوند.
وی گفت: آموزش پرورش باور دارد که تحول از درون مدرسه باید شروع شود نه از ادارات. برای اینکه بتوانیم مدارس را پای کار بیاوریم برنامه‌هایی در این حوزه داریم و قصد داریم دانش‌آموزان در این مسیر استعدادهای خود را بشناسند.
سعادتی ادامه داد: این فستیوال میتواند بخشی از برنامه‌های تحول در مدرسه باشد. آمار ثبت نام دانش آموزان در فستیوال افزایش یافته و ۸۰۰ نفر ثبت نام کرده‌اند. تمام دانش آموزان باید تحت تاثیر این فستیوال قرار بگیرند و در فضای فستیوال شرکت کنند.
رضا کریملو، رئیس ستاد اجرایی رینوتکس نیز در این جلسه گفت: نمایشگاه رینوفست در دوره‌ی یازدهم برگزار می‌شود و ما در این نمایشگاه تمام تلاشمان را کردیم که با قدرت استان در این راستا جلو برود. آسیب‌شناسی در دوره‌ی اول اتفاق افتاده است. بالای ۲۰ مورد تغییراتی در نمایشگاه اتفاق افتاده و یکی از مهم‌ترین اتفاقات برگزاری این فستیوال است.
وی ادامه داد:ما باید توجه ویژه‌ای به دانش آموزان داشته باشیم.
برنامه‌هایمان این است سالنی در اختیار این دانش‌آموزان اختصاص دهیم و در این راستا باید مشارکت دانش آموزان زیاد شود تا استعداد آنها ارزیابی شود.
تقی‌پور، رئیس ستاد اجرایی رینوفست نیز در این نشست بیان کرد: بدون شک راه برون رفت و پیشرفت مملکت توجه به فناوری‌های نو است. اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید به فناوری‌های نوین توجه ویژه داشته باشیم و این باید در زمان دانش‌آموزی باشد.
وی تصریح کرد: قصد نداریم این فستیوال را در یک دوره برگزار کنیم ما میخواهیم با شرکت‌کنندگان بتوانیم فرصت‌های شغلی را برای آنها برآورده کنیم.
وی خاطر نشان کرد:این فستیوال از ۴ قسمت تشکیل شده است و مهم‌ترین این قسمت هوش مصنوعی است که با فرمایش مقام معظم رهبری باید توجه ویژه‌ای به این قسمت داشته باشیم.