پیشرفت ۹۲ درصدی تملک فاز اول پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب محقق شد
پیشرفت ۹۲ درصدی تملک فاز اول پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب محقق شد
آرمان تبریز: شهردار منطقه ۱۰ تبریز از پیشرفت ۹۲ درصدی تملک و تخریب پروژه مسیرگشایی ۴۵ با تداوم تخریب و آزادسازی ۶۴ ملک مسکونی خبر داد.

به گزارش آرمان تبریز، موسی زارعی با اعلام این خبر گفت: در راستای ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین و پایدارسازی این مناطق، احیاء بافت های قدیمی و فرسوده شهری، کمک به روان سازی ترافیک، خروج محلات و معابر شهری از بن بست چندین ساله و رفع خطر از محلات خوشبختانه با همکاری اهالی محل، تملک و آزادسازی پروژه ۴۵ متری انقلاب در سطح حوزه شهرداری منطقه ۱۰ تبریز روند خوبی را به خود گرفته و اکنون عملیات تملک فاز اول با پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی با شتاب در حال اجراست.

وی مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب مطالبه اصلی شهروندان و یکی از طرح‌های بزرگ بازآفرینی شهری کشور عنوان کرد و ادامه داد: خروج این منطقه بزرگ از بن بست، موجب توسعه فعالیت حمل و نقل عمومی در این محدوده خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۰ افزود: با توجه به اهمیت پروژه‌های مسیرگشایی در کاهش محرومیت محلات کم‌برخوردار، روند اجرایی تملک و آزادسازی املاک و واحدهای واقع در مسیر این پروژه به طول ۱۴۰۰ متر و عرض ۴۵ متر در حال انجام است که از مجموع ۳۳۰ واحد مسکونی در این مسیر، ۶۴  باب ملک مسکونی در فاز اول تملک و تخریب شده است.